Kolejne „Jesienne Dni Otwarte” w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Dni otwarte sądeckiej komendy, organizowane kilka razy w roku, na stałe wpisały się w kalendarz akcji profilaktycznych kierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego regionu. W ramach cyklicznie odbywającej się akcji, najmłodsi mogli z bliska obserwować pracę policjantów, zobaczyć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt.

15 i 19 listopada 2019 roku Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu po raz kolejny otworzyła swoje drzwi w ramach „Jesiennych Dni Otwartych”. Udział w nich wzięło ponad 300 uczniów. Wśród odwiedzających byli zarówno uczniowie sądeckich szkół, jak i najmłodsi mieszkańcy powiatu limanowskiego.

Podczas spotkania nasi goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda komenda od środka i obejrzeć pomieszczenia, w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a które nie są dostępne dla interesantów. Młodzi słuchacze z zaangażowaniem zadawali policjantom pytania i z ciekawością przyglądali się metodom pracy zaprezentowanym przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Każde dziecko mogło poznać tajniki pracy technika kryminalistyki i zobaczyć jak zabezpieczane są przez niego ślady na miejsca zdarzenia. Dzieci odwiedziły też serce sądeckiej komendy czyli stanowisko pracy Oficera Dyżurnego, gdzie dowiedziały się jak wygląda system koordynowania służby policjantów oraz w jaki sposób przyjmowane są zgłoszenia interwencji. Dzięki kamerom mogły też zaglądnąć do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Wyjątkową atrakcją dla najmłodszych była wizyta na strzelnicy oraz możliwość obejrzenia pojazdów służbowych, na co dzień wykorzystywanych przez funkcjonariuszy.

Wizyta była również doskonałą okazją, aby dzieciom przypominać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Na zakończenie spotkania każde dziecko odbiło swoje odciski palców na pamiątkowym dyplomie.