Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Jakie są zalety wynajmowania wirtualnego biura?

Wirtualne biuro jest koncepcją, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w roku 1995. Wtedy to powstało właśnie pierwsze wirtualne biuro, a USA są krajem z najbardziej rozwiniętym rynkiem tego typu usług. W Polsce jednak również działa prężnie wiele większych oraz mniejszych e-biur. Wirtualne biura idealnie nadają się dla osób, które zarabiają jako freelancerzy lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Wynajmując wirtualne biuro, w pierwszej kolejności wynajmujemy adres, na który rejestrujemy firmę. Pytanie, jakie się nasuwa, jest oczywiste. Po co płacić komuś za adres, skoro możemy firmę zarejestrować w naszym własnym mieszkaniu? Warto przyjrzeć się korzyściom, jakie niesie dla nas wirtualne biuro.

Zobacz szczegóły dotyczące wirtualnego biura. Więcej dowiesz się na:

logo firmowe biura wirtualnego

Wizerunek, adres, wygoda

Warto podkreślić od razu, że wynajmując wirtualne biuro, wcale nie musimy jednocześnie wynajmować rzeczywistego biura, choć opcje takie istnieją i mają również swoje zalety. Lwią cześć działalności możemy spokojnie prowadzić z domu, jednak adres, na jaki przychodzi korespondencja, jest inny. Adres korespondencyjny może nam przynieść sporo prestiżu i podnieść wiarygodność. Inaczej potencjalny klient będzie do nas podchodził, kiedy zobaczy, że adresem naszej firmy jest biurowiec w centrum, a inaczej kiedy jest to blok na Mokotowie. Dodatkowo wynajmując adres, możemy przynajmniej od czasu do czasu wynająć wygodną salę konferencyjną lub biuro do spotkań z klientami, kontrahentami i współpracownikami. Zdecydowanie wizerunkowo korzystamy na tym, że spotykamy się z nimi w przeszklonym biurowcu z kawiarnią, a nie w pokoiku gdzie mamy często swoje osobiste rzeczy i po prostu prowadzimy życie.

Obsługa administracyjna

Obsługa administracyjna to inna usługa, jaka może zostać nam zaproponowana w ramach wirtualnego biura. Obsługa taka może obejmować informowanie nas o przychodzącej korespondencji, wysyłanie jej skanem do nas, obsługę księgowego, a nawet zarządzanie kadrami, jeśli takie posiadamy. Ostatecznie uiszczając niewielką opłatę, możemy zyskać na pracy, jaką standardowo w firmach wykonuje kilka osób na oddzielnych stanowiskach. Finalnie może się okazać, że firma przechodząca z działalności jednoosobowej, do zatrudniania kilku pracowników może zaoszczędzić miesięcznie nawet do 3 000 zł dzięki temu, że administrowanie firmą zleci dostawcy wirtualnego biura.

Zalety wynajmowania biura

Wirtualne biuro może być faktycznie wirtualne, ale możemy wynajmować przestrzeń biurową. Ma to swoje oczywiste zalety. Przede wszystkim mamy w takim biurze spokój. Praca z domu nie zawsze jest komfortowa, a czasem wręcz ciężko ją w ogóle prowadzić. Dodatkowo dostajemy umeblowane biuro w wysokim standardzie, z podłączeniem wszelkich możliwych systemów. Ważne jest również to, że zabezpieczenia sieciowe firm oferujących wirtualne biura są na zdecydowanie wyższym poziomie, niż to, co możemy samodzielnie sobie zorganizować. W naszych czasach informacja może być najcenniejszym towarem, bronią lub kartą przetargową, dobrze jest więc aby była dobrze chroniona.