Powiat Nowy Sącz: Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Laury z okazji święta turystyki

4 min czytania

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wicestarosta Antoni Koszyk wzięli dziś udział w Sądeckich Obchodach Światowego Dnia Turystyki. Wręczyli oni Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji regionu oraz budowanie jego potencjału turystyczno-gospodarczego.

Jest to już 21. edycja tego przedsięwzięcia, organizowanego przez Powiat Nowosądecki oraz Nowosądecką Izbę Turystyczną. Jest ono okazją do podkreślenia roli i znaczenia lokalnych firm oraz osób, które działają aktywnie w tej branży.

Złote Jabłko Sądeckie odebrali: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, który wspiera działania powiatów w zakresie rozwoju turystyki i ekologii, Alicja Popiela współorganizator produktu turystycznego, jakim jest Spływ Łodziami Doliną Popradu z Piwnicznej do Rytra (od 2000 r. jest to jedna z największych atrakcji Sądecczyzny) oraz Jolanta Padula, długoletnia pracownica Oddziału PTTK w Krynicy-Zdroju, od 2006 r. kierownik Biura Obsługi Ruchu Turystycznego.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymała Barbara Fiedor, która od 28 lat działa aktywnie na rzecz rozwoju i promocji regionalnych atrakcji turystycznych i cieszy się uznaniem środowiska.

- Branża turystyczna ma na Sądecczyźnie szczegolne znaczenie - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - W związku z pandemią koronawirusa przeżywa trudne chwile. Dlatego staramy się ją wspierać. Służyła temu m.in. nasza kampania, polegająca na prezentacji ponad 170 banerów, zachęcających do odwiedzania Sądecczyzny, umieszczonych w największych miastach Polski.

Akcję tę chwalił dziś wicemarszałek Tomasz Urynowicz, który uznał ją za najlepszą kampanię wizerunkową ostatnich lat.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymali dziś: Wiesław Kossowski (Hotel Perła Południa), Andrzej Stawiarski (właściciel firmy gastronomicznej Raj), Hotel Litwiński z Tęgoborza, Ośrodek Rehabilitacji, Szkolenia i Wypoczynku im. Kapitana Jana Silhana w Muszynie oraz Czesław Kosiński, który od lat propaguje walory Sądecczyzny.

Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej przyznała wyróżnienia dla Marii Kulig dyrektor sanatorium Wiktor Cechini Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju, TeresyWójcik z Ośrodka Wypoczynkowego Czercz w Piwnicznej-Zdroju oraz Grand Chotowa Hotel***SPA&Resort Chotowa.

Gala była też okazją do wręczenia Sądeckich Laurów Turystycznych. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa. W kategorii ośrodków wypoczynkowo-uzdrowiskowych za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2020 roku wyróżniono Sanatorium LIMBA w Piwnicznej-Zdroju. Natomiast laureatem w tej kategorii zostało Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska z Krynicy-Zdroju. Sądecki Laur Turystyczny przyznano za pakiet pobytowy W zdrowym ciele zdrowy duch oferta dla Seniora 60+.

W kategorii podmiotów świadczących usługi hotelarskie Sądecki Laur Turystyczny przyznano Hotelowi Prezydent****Medical SPA&Welness w Krynicy-Zdroju. Statuetkę przyznano za pakiet Wakacje w górskim klimacie. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Willa Poprad w Rytrze (pakiet wypoczynkowy w Dolinie Popradu z wyżywieniem), Hotel Klimek SPA w Muszynie (pakiet Eksluzywny dotyk relaksu) oraz Hotel Beskid Nowy Sącz (pakiet Damskie pogaduchy).

W kategorii organizatorzy turystyczni statuetkę otrzymało PTTK Oddział w Krynicy-Zdroju, nagrodzone za cykl pieszych wycieczek górskich Wakacje z plecakiem.

W kategorii najlepsza inicjatywa turystyczna i okołoturystyczna najwyżej oceniono działania Daniela Lisaka z Krynickiej Organizacji Turystycznej, która zorganizowała Krynicki Rajd Rowerowy z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju, podczas którego promowano atrakcje turystyczne Sądecczyzny. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Grand Chotowa Hotel (za pakiet Rodzinne wakacje 2020 nad zalewem w Chotowej) i Zuzanna Długosz znana jako Baba z gór (za zaangażowanie w promocję atrakcji Muszyny i Powiatu Nowosądeckiego).

W kategorii agroturystyka statuetkę przyznano Genowefie Pilch-Lichoń (Pokoje Gościnne U Basi Rytro-Sucha Struga) za Quest Wyprawy Odkrywców Spacer po Rytrze z hrabią Stadnickim.

W kategorii osobowość sądeckiej turystyki, za dokonania oraz inicjatywę w tej dziedzinie nagrodzono: Władysława Łoboza (PTT Nowy Sącz) i Konrada Rogozińskiego wydawcę, fotografika i promotora Sądecczyzny.

Nagrody specjalne czeki o wartości 1000 zł, przyznane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego otrzymali Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, Zuzanna Długosz, promująca walory Muszyny oraz Konrad Rogoziński.

W uroczystej gali, zorganizowanej z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, wzięli udział Andrzej Gut-Mostowy wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, odpowiedzialny za turystykę oraz Grzegorz Biedroń prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nagrody w imieniu prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, wręczał Tomasz Baliczek dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu UM. Prezesa NIT Andrzeja Danka reprezentował Mariusz Borkowski przewodniczący Kapitułu Konkursowej Sądecki Laur Turystyczny. Przed publicznością wystąpiły finalistki Festiwalu Rockowego Muzyka dla Wszystkich, a dynamiczny koncert zagrała Kapela Ciupaga.

Dodajmy, że galę poprzedziła część praktyczna szkolenie pn. Media społecznościowe w branży turystycznej korzyści i wyzwania.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, nowosadecki.pl/pl/zlote-i-srebrne-jablka-sadeckie-oraz-laury-z-okazji-swieta-turys

Autor: krystian