Gdzie wynająć samochód

Wynajęcie samochodu w dawnych czasach było oznaką luksusu i bogactwa. Obecnie jest to tylko kolejna z usług, które mogą się przydać nawet zwykłym ludziom, którzy nie posiadają milionów na koncie. Duża konkurencja na rynku spowodowała, że ceny się znacząco obniżyły oraz wybór modeli aut się rozszerzył. Chcecie jechać na urlop? Pozwiedzać trudno dostępne miejsca, a nie macie własnego samochodu? A może wasz samochód się popsuł, a potrzebujecie czegoś na podróż służbowa? Teraz już nie ma z tym żadnego problemu i możecie skorzystać z wypożyczalni samochodów, którą znajdziecie w każdym większym mieście. Jeśli szukacie czegoś na terenie Warszawy to polecam tą wypożyczalnię: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/.

Wymagania

Jest kilka wymagań, które musisz spełnić, a by móc wynająć samochód. Po pierwsze musisz mieć skończone 21 lat i posiadać prawo jazdy dłużej niż rok. To rodzaj zabezpieczenia dla wynajmujących przed szkodami wyrządzonymi w wypadkach i kolizjach drogowych. Pomiędzy 21 rokiem a 25 rokiem życia, kierowca może zapłacić trochę wyższą cenę wynajmu. Najłatwiej i najlepiej ma kierowca, który skończył już 25 lat, ponieważ nie zapłaci on dodatkowej opłaty za wynajem i nie musi się martwić, że wypożyczalnia mu odmówi wynajmu. Druga rzecz, którą firmy wynajmujące auta wymagają, to dokumenty. Musisz przy odbiorze samochodu okazać prawo jazdy i dokument tożsamości taki jak dowód osobisty lub paszport. Prawo jazdy jest potrzebne, aby wypożyczalnia wiedziała, że masz uprawnienia do kierowania pojazdami,a dokument tożsamości do potwierdzenia twoich danych. Trzecia rzecz to karta płatnicza. W każdej wypożyczalni opłacisz wynajem za pomocą karty kredytowej. Trochę inaczej jest z kartą debetową. Nie każda wypożyczalnia ją przyjmie. Jeżeli nie posiadacie karty kredytowej to upewnijcie się przed dokonaniem rezerwacji, ze nie będziecie mieli problemów z opłatą kosztów. Żadna wypożyczalnia nie przyjmie opłaty w gotówce.

Koszty wypożyczenia

Jak już zostało wspomniane wyżej, dodatkowe koszta wiążą się z wiekiem, ale można też spotkać inne ukryte opłaty. Zacznijmy od podstawowej kwestii, jaką jest ubezpieczenie. Wersja podstawowa jest już wliczona w cenę wynajmu i o ile czujecie się pewni i spokojni, to nie trzeba nic dodatkowo dopłacać. Jeżeli chcecie rozszerzyć zakres ubezpieczenia, a często jest taka opcja, to wiąże się to z dodatkowymi kosztami wynajmu. Zwróćcie też uwagę na wkład własny w ubezpieczenie. Niektóre firmy mają zapis w regulaminie, że tylko od jakiejś kwoty, szkody są pokrywane na ich koszt. Przed tym limitem musimy zapłacić za naprawę z własnej kieszeni. Zwykle kwota ta jest ściągana z naszej karty płatniczej. Martwicie się, że samochód może zostać unieruchomione? Żaden problem. Zwykle możecie ubiegać się o samochód zastępczy z oc axa. Pamiętajcie, ze wypożyczalnie nie są powiązane z firmami ubezpieczeniowymi i te ubezpieczenia, które oferują są ich wewnętrznymi. Dodatkowym kosztem może się okazać przekroczenie limitu kilometrów. Sprawdzajcie takie rzeczy w regulaminach zanim coś podpiszecie.