Od 1 czerwca Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych STOPIL rozpoczęło realizację przedsięwzięcia pn. ,,Sądeckie esy- floresy” promujące Miasto Nowy Sącz oraz ekonomię społeczną w regionie.

Inicjatywa polega na rozszerzeniu działań warsztatu krawieckiego oraz warsztatu rękodzieła artystycznego Centrum Integracji Społecznej STOPIL.

W ramach projektu powstanie 30 kompletów pościeli z wzorem regionalnym - lachowskim oraz 50 sztuk drewnianych kasetek z ręcznie malowanymi wzorami nawiązującymi do architektury Miasta Nowego Sącza (przedstawiające Sądecki Ratusz, Ruiny Zamku Królewskiego, Bazylikę św. Małgorzaty).

Wyroby zostaną wytworzone przez uczestników Centrum Integracji Społecznej (osoby zagrożone wykluczeniem społecznym) w ramach warsztatów zajęciowych. Efektem końcowym inicjatywy będzie przetestowanie oferty produktów na rynku lokalnym i uzyskanie informacji zwrotnej od nabywców.

Działania projektowe potrwają do 31 sierpnia 2021 roku i realizowane są dzięki wsparciu Programu ,,wESpół wspieramy ekonomię społeczną” finansowanego przez UBS i koordynowanego przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie i Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej.

Pierwsze rezultaty pracy uczestników CIS STOPIL zostały przedstawione na poniższych zdjęciach.

 Komplet pościeli z wzorem regionalnym - lachowskim   

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-06-22 13:50:59