Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież do udziału w warsztatach on-line ze znanym blogerem, youtuberem i dziennikarzem Marcinem Okoniewskim. Spotkanie z twórcą kanału „Okoń w sieci” promującego czytelnictwo i literaturę odbędzie się już jutro o godz. 17.00.

Plakat


Okoń (Marcin Okoniewski) to znany polski youtuber i dziennikarz, który zaraża swą pasją do czytania rzesze śledzących jego kanał młodych ludzi. Za pomocą obrazu poleca książki i doradza jak dobrać odpowiednią lekturę. Jego filmowe recenzje zachęcają do sięgania po poszczególne tytuły oraz do czytania, które jak pokazuje na swoim kanale jest nie tylko pozytywnym nawykiem ale modnym zajęciem również dla młodych ludzi. Swojej działalności na polu propagowania czytelnictwa nie ogranicza do YouTube, ale działa równie prężnie w innych mediach społecznościowych takich jak Facebook i Instagram.
Podczas warsztatów przygotowanych specjalnie dla sądeczan Okoń podpowie jak atrakcyjnie zapowiadać nowości książkowe i opowiadać o fabule, by zachęcić odbiorców do sięgania po polecane przez mówcę książki. Uczestnicy warsztatów nauczą się tworzyć własne ciekawe i przykuwające uwagę widza filmiki, które zamieszczone zostaną na działającym przy naszej bibliotece młodzieżowym blogu literackim „Zaczytani na maxa”.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegóły i zasady uczestnictwa na stronie organizatora www.sbp.nowysacz.pl

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Moda na lekturę” promującego czytelnictwo głównie wśród młodych ludzi. Dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-09-21 15:26:57