Ginekologia estetyczna – jakie zabiegi obejmuje?

Dziedzina medycyny jak ginekologia estetyczna jest coraz popularniejsza wśród kobiet. Jakie zabiegi włącza? Sprawdź najczęściej prowadzone procedury w ramach ginekologii estetycznej oraz wskazania do ich wykonania!

Plastyka warg sromowych – labioplastyka

Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów ginekologii estetycznej znajduje się korekta wyglądu warg sromowych, czyli inaczej labioplastyka. To zabieg, który prowadzony jest u kobiet, które nie są w pełni zadowolone z tego, jak wyglądają ich okolice intymne, dlatego zależy im na tym, by ją zmienić.

Najczęściej labioplastyka prowadzona jest wtedy, gdy wargi sromowe są przerośnięte, nadmiernie rozciągnięte, nieforemne, asymetryczne. Dotyczy to zarówno warg sromowych większych, jak i mniejszych.

Plastyka warg sromowych polega na wycięciu nadmiaru tkanek oraz na ich odpowiednim uformowaniu. Do tego celu wykorzystuje się różne techniki chirurgiczne oraz laserowe, w tym wycinanie brzegów warg sromowych oraz wykonanie nacięcia w kształcie litery V, by je podnieść.

Hymenotomia – usuwanie błony dziewiczej

Błona dziewicza może być na tyle gruba oraz plastyczna, że trudno ją przerwać. W takiej sytuacji wskazana jest hymenotomia, czyli zabieg jej usuwania.

Hymenotomia jest szybkim i prostym zabiegiem, który przeprowadzany jest przez ginekologa. Służy ona do przerwania błony i usunięcia jej strzępków.

Zabieg ten pozwala na poprawę jakości życia seksualnego oraz umożliwia prawidłową menstruację.

Perineoplastyka – plastyka krocza

Rosnącym zainteresowaniem cieszy się także zabieg polegający na plastyce krocza. Perineoplastyka, ponieważ takim medycznym terminem jest on określany, polega na poprawie wyglądu krocza zniekształconego, nadmiernie poszerzonego wejścia do pochwy. Najczęściej jest on wykonywany po naturalnym porodzie, w trakcie którego dochodzi do uszkodzenia tkanek, na przykład pęknięcia krocza.

Perineoplastyka jest zabiegiem, który pozwala na poprawę estetyki okolic intymnych. Dodatkowo może podniesieniu przyjemności czerpanej z seksu, dlatego też aktualnie decyduje się na niego wiele kobiet ze zdeformowanym kroczem i wejściem do pochwy.

Laserowe odmładzanie pochwy – korekcja luźności pochwy

Jest to zabieg prowadzony z użyciem specjalnego lasera, który ma na celu obkurczanie wnętrza pochwy i nasilenie produkcji włókien kolagenowych. Procedura tego typu prowadzona jest w celu skorygowania nadmiernej luźności pochwy, na przykład powstałej po porodzie.