Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do udziału w rodzinnym pikniku czytelniczym, który odbędzie się 15 maja br. o godz. 14.30 na nowosądeckich Plantach. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę i odpoczynek na świeżym powietrzu!

Plakat


Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z partnerami przedsięwzięcia:

WARSZTATY UMUZYKALNIAJĄCE DLA NAJMŁODSZYCH
Wykwalifikowana kadra Domu Pełnego Dźwięków zapozna najmłodszych z muzyką i uczuli na rolę, jaką dźwięki pełnią w naszym codziennym życiu. Warsztaty umuzykalniające to doskonała sposób na mądrą zabawę i początek przygody z muzyką. Do udziału zapraszamy maluszki w wieku 3 – 6 lat z rodzicami.
CZYTANIE NA DYWANIE Z JADWIGĄ MARZEC
Sądeczanka, autorka książek dla dzieci zabierze dzieci w niezwykła przygodę z Traperem i Lukierem, bohaterami książki „Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”. Pisarka opowie przeczyta fragmenty swych książek dla dzieci i opowie o swojej pracy. Spotkanie dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.
PLENER MALARSKI Z WILKIEM
Warsztaty malarskie w plenerze to doskonała forma odpoczynku, relaksu jak i rozwijania plastycznych pasji dzieci. Zadaniem uczestników pleneru będzie sportretowanie Wilka – bajkowej postaci z Wydawnictwa Adamada. Zapraszamy do udziału dzieci z klas 4 – 8 szkoły podstawowej.
ZABAWY INTEGRACYJNE
Do zabaw integracyjnych oraz malowania na rozciągniętej pomiędzy drzewami folii zapraszają mamy z Klubu Aktywnych Mam. Przygotowana przez nie oferta to moc zabawy pobudzającej zmysły i zmuszającej do kreatywnego myślenia. Do uczestnictwa w zabawach zapraszamy dzieci w każdym wieku.
STREFA RODZICA W CAFE KAWKA
Podczas przygody dzieci z muzyką, książką i plastyką zapraszamy wszystkich rodziców, dziadków i dorosłych na pogadankę o zdrowej żywności i suplementacji, przygotowaną przez specjalistów ds. żywienia NaturHouse. Rozmowa na temat zdrowego trybu życia odbędzie się przy kawie i herbacie natarasie kawiarni Cafe Kawka.
Ponadto w programie: konkursy z nagrodami, mobilna biblioteka i pakiety książek z akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, zabawy i animacje na świeżym powietrzu z bajkowym Misiem oraz napoje i poczęstunek od sponsorów akcji.


Na poszczególne atrakcje pikniku obowiązują zapisy:
tel. 18 443-87-52 wewn. 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Rodzinny piknik czytelniczy jest częścią nowosądeckich obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2022-05-13 13:14:43