W dniach 25-26 sierpnia br. sądeccy policjanci prowadzili kolejne działania pod hasłem „Agresywne zachowania na drogach Nowego Sącza”. Tym razem mundurowi skontrolowali 50 pojazdów, ujawniając 41 wykroczeń i jedno przestępstwo.

Cykliczne wzmożone działania kontrolne są realizowane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego głównie w godzinach wieczornych i nocnych w rejonie al. Józefa Piłsudskiego i zlokalizowanego tam parkingu zwanego „Jojkiem” oraz ul. Władysława Beliny-Prażmowskiego i Królowej Jadwigi. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Podczas ostatnich takich działań, które były prowadzone w miniony weekend (25 i 26 sierpnia br.) policjanci sądeckiej drogówki skontrolowali 50 pojazdów, ujawniając 41 wykroczeń (głównie dotyczących przekraczania dopuszczalnej prędkości i wykonywania nieprawidłowych manewrów) oraz 1 przestępstwo niestosowania się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto mundurowi zatrzymali dwóm kierowcom dowody rejestracyjne ich samochodów ze względu na zły stan techniczny.

Z uwagi na zbliżający się koniec wakacji i zwiększoną liczbę osób wracających swoimi pojazdami z letniego wypoczynku, apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Za kierownicą bądźmy zawsze trzeźwi, zachowujmy zdrowy rozsądek, przestrzegajmy przepisów i limitów prędkości, a przede wszystkim unikajmy brawurowych zachowań, które mogą stać się przyczyną tragedii.