Agropromocja 2025 w Starym Sączu tradycja i nowoczesność na XXXIII wystawie

Agropromocja wraca do Starego Sącza i zapowiada dwa dni pełne rolniczych smaków, maszyn i rozmów o przyszłości wsi — przyjedź, sprawdź co oferuje region i poznaj ludzi, którzy robią tu biznes i tradycję.
- Stary Sącz żyje Agropromocją - przyjdź na wystawę już w ten weekend
- Wejdź w świat rolnictwa: tradycja łączy się z nowoczesnością w Starym Sączu
Stary Sącz żyje Agropromocją - przyjdź na wystawę już w ten weekend
W Starym Sączu szykuje się duże wydarzenie dla sektora rolnego i wszystkich, którym bliski jest wiejski styl życia. W ten weekend odbędzie się XXXIII edycja Agropromocji 2025, imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Małopolski. Organizatorzy i gospodarze spotkali się na konferencji prasowej, by zaprosić mieszkańców i gości do udziału.
Powiat Nowosądecki występuje jako współorganizator i zapowiada własne stoisko. To dla regionu okazja do pokazania walorów przyrodniczych i gospodarczego potencjału, zwłaszcza produktów takich jak miody, jabłka, śliwki czy wody mineralne, które rozpoznawalne są poza granicami powiatu.
- Agropromocja to największa cykliczna wystawa rolnicza w Małopolsce – w tym roku odbywa się po raz 33 - mówił starosta Tadeusz Zaremba.
Wejdź w świat rolnictwa: tradycja łączy się z nowoczesnością w Starym Sączu
Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Tradycja i nowoczesność w rozwoju obszarów wiejskich”. W praktyce na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania zaprezentują się firmy i instytucje z branży agrobiznesu, producenci żywności ekologicznej, pszczelarze, sadownicy, hodowcy zwierząt oraz dostawcy maszyn rolniczych i materiałów budownictwa wiejskiego.
Podczas konferencji dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego podkreślił wybór lokalizacji wystawy:
- Wybór Starego Sącza na lokalizację wystawy nie jest przypadkowy. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania oferuje rozległy teren, doskonałe zaplecze logistyczne i hotelowe, oraz otoczenie pól uprawnych, które stanowią tło dla tematyki rolniczej. Miejsce to ma też szczególne znaczenie historyczne, związane z wizytą papieża Jana Pawła II w 1999 roku podczas siódmej pielgrzymki do Polski - dodaje dyrektor MODR Bronisław Dutka.
Wystawa to nie tylko ekspozycje i stoiska. To także przestrzeń do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów biznesowych i promocji produktów lokalnych. Zwiedzający znajdą tam stoiska poświęcone przetwórstwu rolno-spożywczemu, ekologicznym produktom, pszczelarstwu, hodowli, ogrodnictwu, sadownictwu, środkom ochrony roślin oraz ofercie agroturystycznej.
W konferencji prasowej uczestniczyli oprócz organizatorów: Kazimierz Gizicki - wiceburmistrz Starego Sącza, przedstawicielka Instytutu Zootechniki BIP, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK - rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz ks. Paweł Broński - dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Ich obecność podkreśla szerokie poparcie instytucjonalne dla wydarzenia.
Zaproszenie organizatorów jest jasne: przyjedź i zobacz, co ma do zaoferowania region. Agropromocja to okazja dla mieszkańców, przedsiębiorców i rolników, by poznać nowości technologiczne, porównać oferty i powiększyć kontakty. Powiat Nowosądecki będzie aktywnie promował swoje walory na stoisku wystawowym.
Fot. Maria Olszowska
Na podst. Powiat
Ostatnie Artykuły

Pszczoły opanują Manufakturę w Trzebini. Jeszcze można się zapisać!

Krupnik, devolay i miruna. W grybowskiej stołówce zapowiada się sycący tydzień

Stary Sącz na naukowym podium. Licealiści wrócili z Zabrza z nagrodami

Przedszkolne menu w Grybowie od kakao po rybę i budyń

Syreny w powiecie pod lupą. Wyszły martwe strefy i słabszy alarm w budynkach

Szkolne obiady w Grybowie na cały tydzień – od krupniku po rybę i pierogi

Kraków Street Band w Nowym Sączu - blues, jazz i folk w jednym wieczorze

W Grybowie szykują warsztaty dla mam. Będzie o stylu i chwili dla siebie

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu - kontakt, oddziały, rejestracja

Zespół Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu - adresy, telefony i godziny

Urząd Miasta Nowego Sącza - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi

Urząd Skarbowy w Nowym Sączu - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego - kontakt, filie, godziny i karta biblioteczna

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu - kontakt, godziny, rekrutacja i kwalifikacja wojskowa
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Nowego Sącza - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - kontakt, godziny, bilety, dojazd
- Małopolski Ośrodek Adopcyjny w Nowym Sączu - kontakt, godziny i pierwsze kroki w adopcji
- Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu - umieszczenie, koszty i kontakt
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu - kontakt, procedury i badania
- Państwowa Inspekcja Pracy w Nowym Sączu - kontakt, skargi i porady prawne
