Policjanci i samorząd rozliczają wnioski z debaty w Muszynie - wsparcie z Nowego Sącza

Mieszkańcy i władze spotkali się ponownie, by ocenić postępy w sprawach zgłaszanych podczas debaty o bezpieczeństwie; w spotkaniu wziął udział komendant oraz funkcjonariusze z Nowego Sącza.
- Zajrzyj do Muszyny i zobacz co zostało zrobione
- Weź udział w rozmowie z policją i urzędem
- Sprawdź czego oczekują mieszkańcy i jakie są kolejne kroki
Zajrzyj do Muszyny i zobacz co zostało zrobione
Pierwsze spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w Muszynie odbyło się 3 października 2024 roku. Była to debata wyjściowa, podczas której mieszkańcy sygnalizowali przede wszystkim przypadki niszczenia infrastruktury i mienia publicznego na terenie miasta i gminy. Informacje te trafiały również do policjantów między innymi za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Na reakcję nie trzeba było długo czekać — w budynku Ratusza w Muszynie zorganizowano debatę ewaluacyjną 1 października br., której celem było sprawdzenie stanu realizacji wniosków i postulatów wypracowanych wcześniej. Inicjatywę prowadzili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Muszynie pod kierownictwem kom. Sebastiana Wójtowicza oraz Burmistrz Uzdrowiskowej Miasta i Gminy Muszyna dr Jan Golba.
Weź udział w rozmowie z policją i urzędem
W spotkaniu uczestniczyli burmistrz wraz z zastępcą, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, radni, przedstawiciele urzędu i podległych instytucji oraz mieszkańcy. Obecni byli także funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, co podkreśla współpracę służb z sąsiedniego miasta.
Debata miała dwojaki cel: zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w ich najbliższym otoczeniu oraz zacieśnić współdziałanie pomiędzy policją a mieszkańcami Muszyny. W praktyce oznacza to realizację konkretnych zgłoszeń dotyczących nadzoru nad obszarami newralgicznymi, reakcji na akty wandalizmu i wymiany informacji kanałami takimi jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Sprawdź czego oczekują mieszkańcy i jakie są kolejne kroki
Spotkanie ewaluacyjne w Muszynie skoncentrowało się na tym, co już zrobiono i jakie działania trzeba jeszcze podjąć. Organizatorzy zadeklarowali kontynuację działań prewencyjnych oraz utrzymanie otwartego kanału komunikacji z mieszkańcami. Obecność przedstawicieli urzędu i funkcjonariuszy z Nowego Sącza wskazuje na gotowość do szerszej koordynacji działań między jednostkami.
Dla mieszkańców oznacza to m.in. dalsze monitorowanie zgłaszanych miejsc, możliwe patrole prewencyjne oraz współpracę samorządu z policją w zakresie ochrony infrastruktury publicznej.
na podstawie: Policja Nowy Sącz.
Ostatnie Artykuły

Sądecczyzna zasypała policję zgłoszeniami. Jedno zachowanie wyskoczyło na prowadzenie

Grybowianin w czołówce dartowej ma już 9. miejsce w Polsce

Sofia Coppola wraca do Nowego Sącza z filmem o dorastaniu i sekretach

Woda może skoczyć nagle. Ostrzeżenie dla powiatu nowosądeckiego

Trzy upadki na hulajnogach w weekend - policja wskazuje jeden błąd

Chodnik w Marcinkowicach rusza. Na drodze Limanowa–Chełmiec będą utrudnienia

W Grybowie ruszają wakacyjne zapisy. W pakiecie zajęcia, wyjazdy i kino

Organowe pejzaże, które porwały Nowy Sącz - recital L’‘ARTE ORGANICA

Awaria prądu w dwóch gminach. Bez zasilania 539 odbiorców

Grybów stawia na domowe obiady. W stołówce czeka tydzień z opcją extra

Nietypowa lista książek na lipiec w Grybowie. Od cyberbajki po reportaż o śmierci

Przedszkolny stół w Grybowie pełen zup, owoców i ważnych ostrzeżeń

W Czaczowie otwarto nową remizę. Druhowie dostali też wóz bojowy

Spotkanie Małgorzat wraca do ratusza. Wystąpi Kordian
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu - bilety, godziny, oddziały i dojazd
- Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, wynajem garaży
- Zakład Karny w Nowym Sączu - adres, telefon i kontakt
- Parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu - kontakt, historia, msze
- Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu - umieszczenie, koszty i kontakt
- Parafia Straży Granicznej Miłosierdzia Bożego w Nowym Sączu - kontakt i historia
