Znaczne ochłodzenie w Nowym Sączu - policja apeluje o pomoc dla osób bezdomnych

Patrole sprawdzają dworce, przystanki i pustostany w poszukiwaniu osób zagrożonych wychłodzeniem. Prognozy zapowiadają spadki temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni poniżej zera - policja wzywa do zgłaszania przypadków wymagających interwencji.
W najbliższych dniach meteorolodzy zapowiadają znaczne ochłodzenie - słupki rtęci mogą pokazać kilkanaście stopni poniżej zera. Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wskazuje, że w takiej aurze największe zagrożenie dotyczy osób w kryzysie bezdomności, osób mieszkających samotnie, nieporadnych życiowo oraz tych, które przypadkowo znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu - na przykład nietrzeźwe i śpiące na ławkach.
Od 1 listopada 2025 roku trwają policyjne działania prewencyjne pn. “Zima”. Sądeccy policjanci kontrolują m.in. dworce, przystanki komunikacyjne, ogródki działkowe, pustostany oraz klatki schodowe. Funkcjonariusze zwracają też szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu.
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu apeluje do mieszkańców o reagowanie i przekazywanie informacji o osobach wymagających pomocy. Policja przypomina, że wystarczy telefon na numer alarmowy 112 lub 986 (straż miejska), by uruchomić interwencję.
W komunikacie wskazano także, by zwracać uwagę na sąsiadów zamieszkujących samotnie, przebywających w opuszczonych lub nieogrzewanych pomieszczeniach, i informować o nich odpowiednie służby lub ośrodki pomocy społecznej.
Osoby w kryzysie bezdomności mogą zgłaszać się po pomoc do Nowosądeckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Szwedzkiej 18.
na podstawie: KMP w Nowym Sączu.
Ostatnie Artykuły

Mała Galeria i Sądecki Sztetl łączą siły. W planach nowe wydarzenia

Nowy Sącz liderem rankingu gmin. Dwa obszary przesądziły o zwycięstwie

W Nowym Sączu scena otworzy się na dorosłych. Zagra każdy, kto chce spróbować

Obiady w Grybowie na cały tydzień. Stołówka przygotowała także dania extra

96 młodych strażaków na Hali Łabowskiej. Obóz łączy naukę i przygodę

Pamięć o Krwawej Niedzieli. Mija 83 lata od tragedii na Wołyniu

Nowy most w Niskowej. Kierowcy pojadą objazdem przez przeprawę tymczasową

Deszcz nie zatrzymał młodych strażaków w Nawojowej. 21 drużyn na starcie

Leżaki, książki i poezja. W Nowym Sączu powstała wakacyjna strefa relaksu

Patrol wodny na Jeziorze Rożnowskim reaguje na brawurę i złą pogodę

Folklor w pełnym ruchu - V Spotkania z Lachami Sądeckimi rozgrzały Nowy Sącz

Po ataku w Starym Sączu 36-latek usłyszał zarzut i trafił do aresztu

Uroczysta msza otworzy obchody Święta Policji na Sądecczyźnie

Małopolski Festiwal Smaku wraca w czterech odsłonach. Będą degustacje i gotowanie na żywo
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Okręgowy w Nowym Sączu - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Parafia św. Rocha w Nowym Sączu - kontakt, msze, terytorium
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Nowym Sączu - kontakt, godziny, wniosek
- Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu - msze, kancelaria, sakramenty
- Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu - kontakt, JRG, sala OGNIK
- Parafia Straży Granicznej Miłosierdzia Bożego w Nowym Sączu - kontakt i historia
