Zmusili mężczyznę do kredytu i odurzyli go - w Nowym Sączu aresztowano trzech

FOT. KMP w Nowym Sączu
Mężczyzna przyszedł do banku - nie po swoją decyzję, lecz zmuszony przez towarzyszącego mu oprawcę. Sądeccy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych na miejscu i wyjaśniają, jak doszło do przemytu ofiary z Poznania.
2 marca sądeccy funkcjonariusze reagowali na zgłoszenie o niepokojącej sytuacji w jednej z placówek bankowych w Nowym Sączu. Po przyjeździe policji okazało się, że klient został przyprowadzony do banku w towarzystwie mężczyzny i miał być zmuszony do zaciągnięcia kredytu. Według ustaleń śledczych podejrzani mieli wcześniej przewieźć 46-latka z Poznania do Nowego Sącza, wzbudzając w nim poczucie strachu i odurzając go, by wymusić przekazanie pieniędzy. Jak podaje Policja:
“Sądeccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy chcieli zmusić 46-latka, by zaciągnął kredyt i przekazał im pieniądze. Dwóch mieszkańców województwa małopolskiego oraz mieszkaniec województwa śląskiego usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.”
W śledztwie ustalono, że celem było zmuszenie pokrzywdzonego do zaciągnięcia kredytu na 20 tys. złotych. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz udzielenia środka odurzającego. Podejrzani mają 23, 34 i 39 lat. Dodatkowo 34-latek odpowie za posiadanie marihuany znalezionej przy nim w chwili zatrzymania. Za te czyny grozi do 10 lat więzienia.
Prokuratura złożyła wnioski o środki zapobiegawcze - sąd uwzględnił je i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej trójki na trzy miesiące. W sprawę byli zaangażowani funkcjonariusze Komenda Powiatowa Policji w Nowym Sączu oraz prokuratura prowadząca czynności procesowe.
Sprawa uderza - metoda polegająca na przewiezieniu, wzbudzeniu strachu i odurzeniu ofiary pokazuje, jak bezwzględne potrafią być mechanizmy wymuszeń, a szybkie zatrzymanie przez policję przerwało schemat przygotowywany przez sprawców.
na podstawie: KMP w Nowym Sączu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Nowym Sączu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Flowerboxy dla mam i listy od dzieci. W Grybowie nie brakowało wzruszeń

Nowa hala przy Ekonomiku. Miasto stawia na wielofunkcyjną inwestycję

Młodzi strażacy z Grybowa–Białej znów najlepsi. Przed nimi wojewódzki sprawdzian

Trzy wypadki w kilka dni - zginął motocyklista, dwoje nastolatków rannych

Obwodnica Zachodnia Nowego Sącza zostanie zamknięta. Zmiana od rana

Sokoli zlot w Nowym Sączu połączył pamięć, sport i gniazda

Trampolina, muzyka i bunt Niżyńskiej - taki teatr poruszył Nowy Sącz

Sądecka policjantka zgarnęła tytuł w górach, komenda stanęła na podium

Tęczowe DoReMi w Nowym Sączu - mali wokaliści dali wielkie emocje

Górale, nauczyciele i bibliotekarze słuchali tu historii jak zaczarowani

W Nowym Sączu nauczyciele usłyszeli, jak szkoła ma uczyć bezpieczeństwa na drodze

Sądeccy policjanci ruszą na 14 kilometrów, stawką jest leczenie Nikoli

Paryż przyjedzie do sądeckiej biblioteki. To będzie wieczór z książką i opowieścią

Tenorzy, którzy zamienili SOKÓŁ w muzyczny salon pełen energii
Przydatne dane teleadresowe
- NOVA Nowy Sącz - kontakt, awarie, godziny i cennik usług komunalnych
- Powiatowy Urząd Pracy Nowy Sącz - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu - kontakt, JRG, sala OGNIK
- MPEC Nowy Sącz - kontakt, awarie, biuro obsługi klienta
- Parafia św. Rocha w Nowym Sączu - kontakt, msze, terytorium
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - msze, kancelaria, sakramenty
