Grybowska stołówka wchodzi w tydzień z gulaszem, barszczem i makaronem z jabłkami

FOT. Urząd Miejski w Grybowie
W grybowskiej stołówce tydzień układa się jak plan prostych, domowych obiadów, ale z kilkoma mocniejszymi akcentami. Od 30 marca do 3 kwietnia na talerzach pojawią się zupy, klasyczne drugie dania i kilka opcji extra dla tych, którzy wolą bogatszy zestaw. W menu nie zabraknie też wyraźnie oznaczonych alergenów, co dla wielu gości bywa równie ważne jak sam smak.
- Początek tygodnia stawia na zupy i mięso w domowym wydaniu
- Końcówka tygodnia przynosi barszcz, schabowego i słodsze zakończenie
Początek tygodnia stawia na zupy i mięso w domowym wydaniu
W pierwszych dniach tygodnia stołówka Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie trzyma się kuchni dobrze znanej i sycącej. Pojawiają się zupy na bazie warzyw, mięso w kilku odsłonach oraz dodatki, które zwykle kończą się na pustych talerzach szybciej, niż zdąży ostygnąć obiad.
- Poniedziałek – zupa z białych warzyw z zacierką, gulasz z biodrówki wieprzowej z kaszą wiejską i sałatka szwedzka. W wariancie extra podawane są polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym, puree ziemniaczane z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej oraz ta sama zupa na pierwsze danie.
- Wtorek – rosół z makaronem i natką pietruszki, jeżyki drobiowe, ziemniaki puree z koperkiem oraz surówka z selera, jabłka i marchewki.
- Środa – zupa marchwiowo-cebulowa z groszkiem ptysiowym i pierogi ruskie. Osobno stołówka proponuje też zestaw extra z kotletem devolay, frytkami, mixem sałat z sosem winegret i tą samą zupą.
Końcówka tygodnia przynosi barszcz, schabowego i słodsze zakończenie
Druga część tygodnia jest bardziej klasyczna, ale nie mniej konkretna. Na stole pojawiają się dobrze znane dania obiadowe, a piątek domyka całość czymś, co od razu przyciąga uwagę osób lubiących połączenie obiadu i lekkiego deserowego akcentu.
- Czwartek – barszcz czerwony z uszkami, kotlet schabowy, ziemniaki puree z koperkiem i bukiet warzyw z sosem czosnkowym.
- Piątek – kapuśniak z ziemniakami i makaron z jabłkami. W wersji extra przewidziano filet z miruny panierowany, ćwiartki ziemniaczane, surówkę ratatuj oraz kapuśniak jako pierwsze danie.
Przy każdym posiłku stołówka zaznacza alergeny, przede wszystkim seler, mąkę pszenną, jajka i białko mleka. To ważna informacja dla osób, które wybierają obiad nie tylko oczami, ale też z myślą o składnikach.
na podstawie: Urząd Miejski w Grybowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miejski w Grybowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Brzesko postawiło na młody teatr - emocje mówiły tu głośniej niż słowa

Próba ewakuacji w Marcinkowicach. Cisza okazała się równie ważna jak alarm

Nowa strażnica w Nowym Sączu już otwarta. Ma garaże, boksy i sale szkoleń

W sądeckiej komendzie ruszył kurs, który otwiera drogę do awansu

Małopolskie firmy, szkoły i NGO ruszają po nagrody za pomysły na GOZ

Mieszkańcy Osiedla Sośnie spotkają się przy budżecie na 2026 rok

W Starym Sączu rozdają sadzonki. Klimatyczna akcja nabiera tempa

Teatr Polska wraca do SOKOŁA i znów miesza emocje na dobre 🎭

Góralskie Cytanie w Ludźmierzu - gwara, książki i młodzi z rekordem

Turniej Z Orlika na Stadion wraca. Najlepsi polecą do zagranicznego klubu

W Rytrze otwarto centrum, które ma uczyć patrzeć na przyrodę inaczej

Pirotechnika na stadionie i marihuana - 37-latek ma policyjny rozkład dnia

Trzy drużyny i talerz Stewarta - sądeccy uczniowie ruszyli po finał

