Kilińskiego i Husarska po nowemu. Centrum zyskało ważny oddech

FOT. UM Nowy Sącz
Na skrzyżowaniu Kilińskiego i Husarskiej w Nowym Sączu ruch wraca już na świeżo przebudowane tory. To miejsce, które od dawna było jednym z bardziej newralgicznych punktów w centrum, teraz ma łagodniej przyjmować samochody, rowery i pieszych. Prezydent Ludomir Handzel mówi wprost, że to kolejny domknięty fragment większej układanki drogowej w mieście.
Prezydent otworzył skrzyżowanie, podkreślając, że właśnie tym ruchem kończy się „bardzo ważny węzeł komunikacyjny w samym centrum miasta”. W ramach robót położono nową nawierzchnię asfaltową i dobudowano dodatkowy pas ruchu, który ma usprawnić przejazd przez tę część Kilińskiego.
Przebudowa nie ograniczyła się tylko do jezdni. Powstały też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, zamontowano oświetlenie LED, a pod powierzchnią drogi wykonano nową kanalizację deszczową. Dla kierowców i pieszych to nie tylko wygodniejszy przejazd, ale też większy porządek w miejscu, gdzie każdy dodatkowy pas i każdy metr chodnika szybko robią różnicę.
Handzel zapowiedział już kolejny etap prac przy ul. Kilińskiego, tym razem w rejonie ronda pod szpitalem. Jak zaznaczył, „ofensywa drogowa nie zwalnia”, co pokazuje, że centrum Nowego Sącza nadal pozostaje placem intensywnych robót, a nie ich finałem.
na podstawie: UM Nowy Sącz.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Nowy Sącz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Mała Galeria i Sądecki Sztetl łączą siły. W planach nowe wydarzenia

Nowy Sącz liderem rankingu gmin. Dwa obszary przesądziły o zwycięstwie

W Nowym Sączu scena otworzy się na dorosłych. Zagra każdy, kto chce spróbować

Obiady w Grybowie na cały tydzień. Stołówka przygotowała także dania extra

96 młodych strażaków na Hali Łabowskiej. Obóz łączy naukę i przygodę

Pamięć o Krwawej Niedzieli. Mija 83 lata od tragedii na Wołyniu

Nowy most w Niskowej. Kierowcy pojadą objazdem przez przeprawę tymczasową

Deszcz nie zatrzymał młodych strażaków w Nawojowej. 21 drużyn na starcie

Leżaki, książki i poezja. W Nowym Sączu powstała wakacyjna strefa relaksu

Patrol wodny na Jeziorze Rożnowskim reaguje na brawurę i złą pogodę

Folklor w pełnym ruchu - V Spotkania z Lachami Sądeckimi rozgrzały Nowy Sącz

Po ataku w Starym Sączu 36-latek usłyszał zarzut i trafił do aresztu

Uroczysta msza otworzy obchody Święta Policji na Sądecczyźnie

Małopolski Festiwal Smaku wraca w czterech odsłonach. Będą degustacje i gotowanie na żywo
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Okręgowy w Nowym Sączu - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Parafia św. Rocha w Nowym Sączu - kontakt, msze, terytorium
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Nowym Sączu - kontakt, godziny, wniosek
- Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu - msze, kancelaria, sakramenty
- Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu - kontakt, JRG, sala OGNIK
- Parafia Straży Granicznej Miłosierdzia Bożego w Nowym Sączu - kontakt i historia
