Dzień Dziecka w MCK SOKÓŁ - dzieci wchodzą do kultury przez zabawę

FOT. Małopolskie Centrum Kultury
W Nowym Sączu nadchodzi dzień, w którym kultura ma mówić językiem dziecięcej ciekawości. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ przygotowało na Dzień Dziecka 2026 zestaw aktywności, które łączą zabawę z twórczym odkrywaniem świata 🎨🎬
- Dzień Dziecka 2026 z MCK SOKÓŁ stawia na ruch, sztukę i film
- W Nowym Sączu najmłodsi dostaną kilka dróg do jednego celu - dobrej zabawy
Dzień Dziecka 2026 z MCK SOKÓŁ stawia na ruch, sztukę i film
To propozycja dla najmłodszych, którzy lubią działać, a nie tylko oglądać. W programie znalazły się warsztaty regionalne, zajęcia artystyczne oraz seanse filmowe, więc każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie - od pracy rękami po spokojniejsze spotkanie z ekranem 😊
MCK SOKÓŁ układa ten dzień wokół doświadczeń, które rozwijają pasje i podpowiadają dzieciom, że kultura nie musi być odświętna ani sztywna. Może być żywa, bliska i po prostu ciekawa - zwłaszcza wtedy, gdy daje przestrzeń do twórczej aktywności i wspólnego przeżywania.
W Nowym Sączu najmłodsi dostaną kilka dróg do jednego celu - dobrej zabawy
Warto zwrócić uwagę na to, że program nie opiera się na jednym rodzaju atrakcji. Są tu i wątki regionalne, i zajęcia plastyczno-artystyczne, i filmowa część dnia, czyli układ, który pozwala dzieciom wejść w kulturę różnymi drzwiami. To właśnie taki format zwykle najbardziej przyciąga rodziny - bo zamiast jednego punktu programu pojawia się kilka sposobów na wspólne spędzenie czasu.
Dla mieszkańców Nowego Sącza to też okazja, by zobaczyć, jak instytucja kultury potrafi budować ofertę wokół święta najmłodszych bez nadęcia i bez szkolnego tonu. Tu liczy się aktywność, wyobraźnia i lekkość, a to w miejskim kalendarzu zawsze działa na plus.
na podstawie: MCK Sokół.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Małopolskie Centrum Kultury). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Czaczowie otwarto nową remizę. Druhowie dostali też wóz bojowy

Spotkanie Małgorzat wraca do ratusza. Wystąpi Kordian

Jana Frajkorová pokazuje, jak koronka wychodzi poza płaski wzór

Rowerem do przyjaciół. Schwerte przypomniało o sile partnerstwa

Wakacyjne półkolonie w MOK rozkręciły lato. Dzieci wróciły z pomysłami i dyplomami

TERRA LUCIDA w Nowym Sączu - malarstwo z Rumunii wchodzi do gry

Folklor zjechał do Nowego Sącza. Karpaty mówiły jednym głosem

LEGO® wypada z pierwszego turnusu LATO ART. Są zwroty i zostają kolejne zajęcia

Mammobus wraca do Grybowa. Na badanie można wejść bez skierowania

Batuta w rękach dzieci. Nowy Sącz zamknął muzyczny cykl z rozmachem

Grybów z jednogłośnym absolutorium. Padł też rekord budżetowy

Pająki z całego świata w Grybowie. Wystawa tylko do 5 lipca

Strzelanie i historia w jednym - turniej wraca do Nowego Sącza

Radni nie chcą likwidacji domu dzieci w Piwnicznej po remoncie za 9 mln zł
Przydatne dane teleadresowe
- WIOŚ Kraków Delegatura w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie zanieczyszczeń, zaświadczenia
- Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - kontakt, godziny, bilety, dojazd
- Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
- Mała Galeria w Nowym Sączu - kontakt, godziny, warsztaty i oferta dla dzieci
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - msze, kancelaria, sakramenty
- Oddział Celny w Nowym Sączu - kontakt, godziny i zakres działań
