Boeing Boeing w Nowym Sączu — odlotowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie

2 min czytania
Grafika promocyjna wydarzenia Boeing Boeing w Nowym Sączu — odlotowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Śmiech od pierwszej sceny i tempo jak w rejsowym rozkładzie lotów — klasyczna farsowa komedia „Boeing Boeing” w gwiazdorskiej obsadzie ląduje w Miejskim Ośrodku Kultury. Spektakl, który kiedyś trafił do Księgi rekordów Guinnessa jako jeden z najczęściej wystawianych, zapowiada wieczór pełen pomyłek, gagów i świetnej gry aktorskiej. Warto zobaczyć to na żywo!

Szczegóły wydarzenia — Boeing Boeing

  • Data: 15 marca (niedziela), godz. 18:15 – 19:45
  • Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Al. Wolności 23, Nowy Sącz
  • Organizator: portal biletyna.pl (twórca wydarzenia)
  • Bilety: dostępne za pośrednictwem organizatora (biletyna.pl). W razie pytań: @biletyna.pl lub [email protected]

Wydarzenie odbywa się w centrum miasta, w znanym miejscu kulturalnym.

O spektaklu Boeing Boeing

To klasyczna francuska farsa Marca Camolettiego z szybką akcją i precyzyjnie skonstruowanymi gagami. Maks jest przekonany, że opanował sztukę utrzymywania równoległych związków dzięki… rozkładom lotów: każda z trzech narzeczonych pracuje jako stewardessa innej linii lotniczej. Gdy rutynowe zmiany w rozkładach lotów sprawiają, że wszystkie pojawiają się jednocześnie, zaczyna się lawina nieporozumień. Do tego dochodzi sarkastyczna służąca Nadia i przyjaciel Maksa, Paweł — wszystko to składa się na spektakl pełen śmiesznych komplikacji.

Sztuka ma wszystkie składniki dobrej farsy: szybkie wejścia i wyjścia, podwójne znaczenia i tempo, które nie daje chwili wytchnienia. W polskiej wersji dialogi przełożył Bartosz Wierzbięta, znany z pracy nad polską wersją „Shreka”, co gwarantuje błyskotliwe tłumaczenie pełne humoru.

Dla kogo to wydarzenie?

  • Dla miłośników klasycznej komedii sytuacyjnej, którzy cenią tempo i precyzję aktorską.
  • Dla par i grup znajomych szukających lekkiego, rozrywkowego wieczoru.

Obsada i twórcy

Obsada:

  • Elżbieta Jarosik
  • Karolina Chapko
  • Anna Jarosik
  • Paulina Lasota / Milena Suszyńska
  • Mikołaj Roznerski
  • Michał Meyer / Bogusław Kudłek

Autor: Marc Camoletti
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Reżyser: Marcel Wiercichowski

Organizator wydarzenia: portal biletyna.pl.

Link do wydarzenia na Facebooku

Autor: info_wydarzenia