17 czerwca 2019 r. w Nowym Sączu odbędą się warsztaty metodą Design Thinking ukierunkowane na identyfikację pomysłów na rozwiązania, ułatwiające codzienne życie osób starszych.

Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług, które odpowiadają prawdziwym potrzebom użytkowników. Wywodzi się z metod pracy stosowanych przez projektantów tworzących rzeczy użyteczne, a także łatwe i przyjemne w obsłudze. Dziś jest wykorzystywany w wielu obszarach biznesu – rozwoju produktów i usług, marketingu, zarządzaniu czy HR – wszędzie tam, gdzie rozumie się, że doświadczenia klientów, użytkowników i pracowników mają podstawowe znaczenie.

Warsztaty będą jednocześnie szybkim i praktycznym wprowadzeniem do samej metody Design Thinking. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko, jakie są podstawowe jej zasady stosowania, ale też zapoznani zostaną z konkretnymi przykładami zaczerpniętymi „z życia” i obrazującymi możliwe pola wykorzystania Design Thinking.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu InnoMaker, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2373860362892191/ lub poprzez stronę projektu: https://www.fablabmalopolska.pl/innomaker-warsztaty

Uczestnictwo w warsztatach należy zgłosić przez formularz, który znajduje się na powyższych stronach https://www.fablabmalopolska.pl/innomaker-warsztaty

(olsz)