Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Plac zabaw przy ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu jest już gotowy. Mogą z niego korzystać najmłodsi mieszkańcy Osiedla Helena i nie tylko. Plac zabaw otworzył prezydent Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba i radny Krzysztof Ziaja. 

- Otwieramy kolejny plac zabaw w tej kadencji i mam nadzieje, że jeszcze kilkanaście przed nami – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Cieszę się, że na Osiedlu Helena zagospodarowaliśmy kolejny fragment przestrzeni miejskiej, który jest teraz estetyczny i będzie służył mieszkańcom. 

- Elementy tego placu zabaw od dość długiego czasu zalegały w magazynach Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i dobrze, że w końcu zostały zainstalowane, ku radości mieszkańców – mówił radny Krzysztof Ziaja. – Jest to niewątpliwa zasługa osób, którym na sercu leżało dobro nowosądeckich dzieci mieszkających na Osiedlu Helena. 

- W ramach prac zamontowano wcześniej zakupione urządzenia, tj.: zestaw wspinaczkowy, domek z dwoma zjeżdżalniami, podwójną huśtawkę, karuzele i piaskownicę. Wykonano również ogrodzenie, ławki i tablicę informacyjną – powiedziała dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba. 

Koszt budowy placu zabaw to ponad 85 tysięcy złotych. Dodatkowo teren wokół placu zabaw został utwardzony i ułożono kostkę brukową.  


[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-16 15:03:53