Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Na co dzień chronią i pomagają, a dzisiaj świętowali. Sądeccy stróże prawa obchodzili stulecie Policji Państwowej oraz dwudziestolecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu (18 lipca).  W spotkaniu udział wziął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

- Bardzo dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość – powiedział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Myślę, że szczególnie na tej sali jest wiedza, dlaczego mnie osobiście mundur policyjny jest bliski, dlaczego tak bardzo szanuję waszą pracę i dlaczego ją doceniam. Dziś stoję przed wami jako prezydent Nowego Sącza  i zapewniam was o wielkim szacunku dla waszej pracy ze strony mieszkańców Nowego Sącza. Chciałbym podziękować za tę służbę, za tych wiele godzin czasem trudnej, ciężkiej pracy. Prawdą jest, że zaufanie do policji coraz bardziej rośnie i to jest właśnie efekt waszej pracy. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie i dowiodę tego swoimi działaniami – zapewnił na zakończenie prezydent.
 


 

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w bazylice św. Małgorzaty. Po nabożeństwie funkcjonariusze z pocztem sztandarowym na czele oraz zaproszeni goście, w tym z zagranicy, przeszli do Małopolskiego Centrum Kultury Sokół. Orszak poprowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.
 

W trakcie uroczystej zbiórki wręczone zostały odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Spośród ponad 160 awansowanych 51 funkcjonariuszy mogło przyjąć awanse osobiście, pozostali pełnili służbę. Osoby zasłużone dla sądeckiej policji otrzymały wyróżnienia z rąk komendanta policji w Nowym Sączu, insp. Jarosława Tokarczyka. Wśród wyróżnionych był prezydent Ludomir Handzel, który otrzymał okolicznościowy medal.
 


 

Przypomnijmy, że 16 lipca prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i  komendant insp. Jarosław Tokarczyk otworzyli Punkt Przyjęć Dzielnicowych, zlokalizowany w Rynku pod numerem 21. W punkcie, popularnie nazywanym "sklepem z policją" dyżuruje funkcjonariusz, który udziela porad o charakterze prewencyjnym i załatwia sprawy, które nie wymagają obecności w siedzibie komendy policji przy ul. Grottgera. 
 

Obecny na dzisiejszej uroczystości komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Pobuta zapewnił, że "sklepie z policją" się nie skończy. – Myślę, że to jest ten początek, który doprowadzi nas w niedługim czasie do sfinalizowania naszych starań, aby na terenie miasta Nowego Sącza powstał nowy komisariat policji, ponieważ tutaj takie potrzeby są. My to dostrzegamy i jesteśmy na dobrej ścieżce, aby ten projekt sfinalizować, oczywiście przy pomocy samorządu miejskiego, bo tutaj bez pomocy państwa nic nie jesteśmy w stanie więcej zrobić – zadeklarował nadinsp. Pobuta.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-18 15:20:31


1000 Znaków do wykorzystania