Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu, zaprasza na otwarcie wystawy pokonkursowej „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, która odbędzie się 6 września (piątek) o godz. 17.00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11 (I piętro). 

Na wystawie prezentowane będą teksty oraz zdjęcia zgłoszone do konkursów, organizowanych w ramach projektu „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, na który biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt ma na celu powstanie czytelniczego bloga młodzieżowego, którego nazwa została wymyślona i wybrana przez młodzież w wyniku głosowania. Już w październiku br. na stronie „Zaczytani na maxa” przeczytać będzie można pierwsze wpisy młodych ludzi. Administratorami nowosądeckiego bloga czytelniczego prowadzonego przez młodych i dla młodych ludzi będą uczestnicy konkursów, którzy otrzymali pierwszeństwo zapisów na warsztaty i spotkania, w ramach których nauczą się obsługi technicznej strony oraz zdobędą umiejętności pisania o książkach i ich fotografowania. Warsztaty fotograficzne poprowadzi znany sądecki fotograf Piotr Droździk. Na spotkania autorskie zaproszono natomiast Małgorzatę Karolinę Piekarską – pisarkę, dziennikarkę prasową i telewizyjną oraz pisarza Andrzeja Pilipiuka. Warsztaty dziennikarskie poprowadzi dziennikarz i aktor Maciej Orłoś, który spotka się też z sądeczanami w ramach spotkania autorskiego, a o pracy blogera opowie na spotkaniu warsztatowym Patryk Obarski – znany bloger książkowy ze Stowarzyszenia Śląskich Blogerów Książkowych. 

 

Podczas piątkowego wernisażu nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursów oraz rozdanie szczegółowych harmonogramów spotkań i warsztatów, podczas których młodzi sądeczanie będą zdobywać wiedzę, jak pisać profesjonalne teksty internetowe o książkach i czytelnictwie oraz jak zarządzać stroną, by była lubiana i odwiedzana przez młodych ludzi.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-09-04 15:14:03