UM Nowy Sącz: Młodzi szachiści rozegrali turniej w ratuszu
W sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza odbył się III Memoriał im. Marcina Bernackiego, czyli Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza Juniorów w Szachach. Turniej pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla rozegrano w dniach 20 -21 września.
Szachy to królewska gra, a ja życzę wam dziś powodzenia powiedział witając uczestników prezydent. W zmaganiach wzięło udział ponad 30 młodych szachistów. Do gry włączył się również sam prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który rozegrał honorową partię z przyjacielem Marcina Szymonem Berezowskim.
Najlepszymi w grupie A (osoby posiadające minimum IV kategorię szachową) okazali się wśród chłopców Karol Antkiewicz, a wśród dziewcząt Malwina Maciejewska. W grupie B (osoby bez kategorii lub z V kategorią szachową) zwyciężyli Kamil Słowik wśród chłopców i Wiktoria Kopacz wśród dziewcząt. Koło Szachowe w nowosądeckim Pałacu Młodzieży prowadzi Piotr Widła.
Memoriał organizowany jest dla uczczenia pamięci szachisty i wychowanka Pałacu Młodzieży Marcina Bernackiego. Przez wiele lat należał on do Koła Szachowego. W 2012 roku Marcin poważnie zachorował. Zmarł 14 listopada 2015 roku. Od 2016 roku turniej szachowy nosi jego imię. Na turnieju obecna była mama Marcina, Maria Bernacka. /Źródło i fot.: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu/
Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: Pałac Młodzieży
Dodano: 2019-09-23 08:30:41
Urząd Miasta Nowego Sącza, nowysacz.pl/, nowysacz.pl/wydarzenia/22019
Ostatnie Artykuły

Nowosądeckie szkoły z ofertą na nowy rok. Są klasy mundurowe i branżowe

Secesja wraca do Pałacu Młodzieży. Najlepsze prace już wkrótce na wystawie

W Czarnym Potoku uczą samodzielności. To miejsce stało się drugim domem

Puchar w rękach siatkarek z Grybowa po mocnym turnieju w Bobowej

Pszczoły opanują Manufakturę w Trzebini. Jeszcze można się zapisać!

Krupnik, devolay i miruna. W grybowskiej stołówce zapowiada się sycący tydzień

Stary Sącz na naukowym podium. Licealiści wrócili z Zabrza z nagrodami

Przedszkolne menu w Grybowie od kakao po rybę i budyń

Syreny w powiecie pod lupą. Wyszły martwe strefy i słabszy alarm w budynkach

Szkolne obiady w Grybowie na cały tydzień – od krupniku po rybę i pierogi

Kraków Street Band w Nowym Sączu - blues, jazz i folk w jednym wieczorze

W Grybowie szykują warsztaty dla mam. Będzie o stylu i chwili dla siebie

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu - kontakt, oddziały, rejestracja

Zespół Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu - adresy, telefony i godziny
Przydatne dane teleadresowe
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Nowym Sączu - kontakt, adres, odwołania
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu - kontakt, godziny, usługi
- Centrum Pozyskiwania Funduszy i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu - kontakt, godziny, oferta dla firm
- Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, wynajem garaży
- Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - kontakt, godziny, bilety, dojazd
- Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu - kontakt, kasa biletowa, działy
