UM Nowy Sącz: Nowy rok akademicki: inauguracja w WSB - NLU
- Pogody ducha, optymizmu i otwartości takie życzenia usłyszeli studenci sądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University. Dziś (10 października) odbyła się inauguracja kolejnego, 28. roku akademickiego, połączona z graduacją absolwentów. Życzenia złożył także studentom WSB NLU prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
-Przede wszystkim chciałbym pogratulować pracownikom i studentom WSB NLU tego, co zawszę odróżniało tę uczelnie od innych: specyficznego klimatu radości, nauki i olbrzymiej energii, która zawsze była w waszych salach i na waszych spotkaniach. To wy tworzycie tę uczelnię. Dziękuję wam za to bardzo i gratuluję powiedział na wstępie Ludomir Handzel.
Prezydent Nowego Sącza zwrócił się następnie do studentów uczelni. - Nie traćcie czasu. Wykorzystajcie każdą godzinę zajęć, każdą minutę kontaktu z profesorami, z gronem, które wam będzie przekazywało wiedzę. Wykorzystajcie trzy lub pięć lat po to, byście byli mocnymi ludźmi, mocnymi Polakami, żebyście poszli na rynek pracy z wielkim bagażem wiedzy i doświadczenia, wiedzy praktycznej, o którą dba właśnie WSB NLU. Dla mnie, jako prezydenta miasta Nowego Sącza, nowosądeczanina i dla całego miasta WSB NLU było, jest i będzie bardzo ważne zakończył prezydent Ludomir Handzel.
Podczas inauguracji odbyło się ślubowanie studentów pierwszego roku, także tych najmniejszych (uczelnia prowadzi Dziecięcy Uniwersytet I Wieku). Zasłużeni pracownicy uczelni otrzymali odznaczenia, a nauczyciele akademiccy awanse na wyższe stopnie naukowe.
W nowym roku akademickim studia na WSB NLU podejmie ponad tysiąc studentów. Rektor uczelni, dr Dariusz Woźniak, życzył zarówno im, jak i pozostałym studentom pogody ducha, optymizmu i otwartości. - Wydaje mi się, że właśnie te cechy najlepiej wyznaczają społeczeństwo jutra powiedział dr Dariusz Woźniak. Nie jest łatwo te cechy na co dzień prezentować, czasami jest trudno i mamy wszystkiego dość. Natomiast pielęgnowanie tych cech, których państwu życzę, wydaje się, jest środkiem do osiągnięcia życiowego komfortu.
Gościem honorowym uroczystości był polityk i historyk, Bronisław Komorowski z małżonką. Były prezydent RP wygłosił wykład pt. Szanse polskich przedsiębiorców w obliczu rywalizacji Stanów Zjednoczonych i Chin o supremacje gospodarczą nad światem. Na uroczystość przybyli sądeccy parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych, biznesu, licznych fundacji i stowarzyszeń. Obecny był również założyciel uczelni i jej prezydent, dr Krzysztof Pawłowski.
[POBIERZ ZDJĘCIA]
Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-10 14:26:12
Urząd Miasta Nowego Sącza, nowysacz.pl/, nowysacz.pl/wydarzenia/22144
Ostatnie Artykuły

Za kulisami Organique - Jak powstają kosmetyki inspirowane naturą i co sprawia, że skład robi różnicę?

Strażackie święto w Grybowie. 54 strażaków odebrało odznaczenia i promesy

KNF wyjaśni wpisy na listę ostrzeżeń. Webinarium dla inwestorów

Medycy z nagrodami po plebiscycie. Sądeczanie wybrali swoich faworytów

Bezpłatna pomoc prawna w Grybowie. Dwa punkty i stałe godziny

Kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego. W Nowym Sączu padły słowa o pamięci

Muzyczny wieczór dla mam w Grybowie. Wstęp będzie wolny

Strażackie święto w Chełmcu. Jednostki dostały 49 tysięcy złotych

Nowosądeccy sportowcy odebrali nagrody. Jedno osiągnięcie wyróżnia się szczególnie

Młodzi plastycy z Nowego Sącza pokazują sztukę bez szkolnego zadęcia

Wakacyjny kurs pływania wraca do Nowego Sącza. 90 dzieci dostanie miejsce

Bezpłatne szczepienia przeciw HPV wracają do Nowego Sącza. Ruszają zapisy

Ratusz otworzy drzwi. Zabrzmi trio i będzie darmowy poczęstunek

