Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Sposoby wykorzystania Bitcoin

Bitcoin wciąż jest najpopularniejszą kryptowalutą co wynika ogólnie z wiadomości związanych z kryptowalutami oraz śledzenia wiadomości Bitcoin. Zadebiutował w roku 2009 i do tej pory transakcje przeprowadzane za pomocą Bitcoina stanowią największą grupę transakcji przeprowadzanych na rynku kryptowalut. Można powiedzieć, że na drugim miejscu jest kryptowaluta o nazwie Ethereum, która powstała w roku 2015. Warto też wiedzieć, że Facebook zapowiedział swoją kryptowalutę – Libra, a ze względu na zasięg Facebooka może stać się realną konkurencją dla Bitcoin. Są jeszcze inne, mniejsze kryptowaluty, takie jak Litecoin, Dogecoin i mnóstwo innych.

Bitcoin liderem

Mimo wszystko to wciąż Bitcoin znajduje największe zastosowanie w porównaniu do innych kryptowalut. Kryptowaluty takie jak na przykład Dogecoin stanowią wartość bardziej rozrywkową, niż realną wartość. Natomiast Libra, która jest promowana przez Facebooka jako odpowiedź na brak dostępu do bankowości w niektórych krajach, wciąż czeka na oficjalną premierę i to jak będzie się kształtować jej popularność być może będzie zależeć również od popularności samego Facebooka. Śledząc wiadomości kryptowaluty można więc odnieść jak najbardziej poprawne wrażenie, że na tronie pozostaje wciąż Bitcoin. Uważny obserwator zauważy, że kurs Bitcoin zmieniał się dość znacznie na przestrzeni ostatnich lat, a ostatnie spadki mogły tworzyć wrażenie tego, że warto się pozbyć tej kryptowaluty. Mimo wszystko powoli i mozolnie coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna wykorzystywać moc Bitcoina. Jako przykład dużej firmy można wskazać Amazon, który umożliwia zapłacenie za towary za pomocą tej kryptowaluty. Duża sieć komórkowa w USA – AT&T już od jakiegoś czasu umożliwia zapłatę rachunków za pomocą Bitcoina. Widać wyraźnie, że nie tylko małe firmy dodają taką możliwość, ale również giganty w wybranych branżach.

Mapa zasięgu Bitcoin

Pojawić się może pytanie – jak odnaleźć firmy, które mogą zaakceptować płatność za pomocą kryptowaluty? Jeśli szukamy możliwości wydania naszych bitcoinów to z pomocą może przyjść projekt o nazwie Coinmap znajdujący się pod adresem coinmap.org, gdzie można sprawdzić jakie firmy akceptują płatności za pomocą Bitcoin. Mapa przedstawia cały świat z którego możemy wybrać widok wybranego kraju za pomocą interaktywnego przybliżania i oddalania mapy. Na mapie prezentowane są fizyczne firmy, które akceptują płatności za pomocą Bitcoina. Oprócz mapy można też skorzystać z wikipedii dotyczącej Bitcoin, która zawiera spis firm, które dołączyły do swojej oferty obsługę klienta za pomocą kryptowaluty. Jednak patrząc z perspektywy zwykłego użytkownika to właśnie mapa zawiera najbardziej aktualne dane przedstawione w precyzyjny sposób.