UM Nowy Sącz: Zamknięcie mostu na rz. Kamienica w ciągu ul. Kamiennej
W związku z utrzymującymi się opadami deszczu informujemy, że dziś tj. 22.06.2020r. od godz. 20,do odwołania zamknięty będzie dla ruchu kołowego i pieszego most na rzece Kamienica. Wysoki stan Kamienicy stwarza poważne zagrożenie dla konstrukcji mostu, dlatego w obawie o bezpieczeństwo publiczne bezwzględne zamknięcie mostu jest konieczne.
- Wprowadziłem zarządzenie o pogotowiu przeciwpowodziowym. Pilnujemy naszych trzech głównych cieków wodnych. Tendencja Dunajca lekko zwyżkowa, Kamienica raczej bezpieczna. Opady będą trwały, ale główna fala przesunęła się na wschód - powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Podjąłem decyzję o zamknięciu mostu na ul. Kamiennej bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Objazdy do Nowego Sącza: 1/przez Jamnicę Góry Jamnickie Mystków - Długoszowskiego 2/ Kamionka Popardowa Nawojowska. Ruch powyżej 3,5 t Ptaszkowa DK 28 Lwowska.
O godz. 19:30 sytuacja na ciekach przepływających przez Nowy Sącz przedstawiała się następująco:
- rz. Dunajec stan 254 cm ………………….. stan ostrzegawczy 250 cm / stan alarmowy 380 cm
- rz. Kamienica stan 228 cm ………………….stan ostrzegawczy 200 cm / stan alarmowy 260 cm
- pot. Łubinka stan 282 cm ……………………stan ostrzegawczy 300 cm / stan alarmowy 380 cm
Telefon do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 18 448 66 81.
Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-06-22 21:04:12
Urząd Miasta Nowego Sącza, nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/23564
Autor: krystian

