Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Ostatnimi czasy można było spotkać w naszym mieście zmierzającego do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej Rikusia i Żółwia Franklina, biegającego po parku Wilka czy bawiącego się w chowanego przy ruinach zamku Smoka Maciusia.

Postacie ulubionych bajeczek dla dzieci przybyły do naszego miasta, by spotkać się z małymi czytelnikami. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, nie mogąc się z dziećmi spotkać bezpośrednio, nagrały dla nich filmiki, by spokojnie obejrzały je w swych domach.

Oprócz wspominania przygód książkowych, uczą dzieci pozytywnych zachowań, pomagają radzić sobie z codziennymi problemami i naturalnie zachęcają do czytania oraz wizyt w bibliotece, gdzie codziennie czeka na nas mnóstwo książek.

Spotkanie z Rikusiem: https://www.youtube.com/watch?v=4hA9FuQmhiw

Spotkanie z Wilkiem: https://www.youtube.com/watch?v=-9yULUgxJb0

Spotkanie z Franklinem: https://www.youtube.com/watch?v=QqtU8iDmQAk

Spotkanie ze Smokiem Maciusiem: https://www.youtube.com/watch?v=3zzGQ-x77LE

Zachęcamy do zajrzenia na biblioteczny kanał YouTube, gdzie oprócz spotkań z bajkowymi postaciami czekają nagrania spotkań autorskich z ulubionymi pisarzami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Biblioteka zachęca również do wysłuchania audiobooka „Puzzelkowe serce” sądeckiej autorki Jadwigi Marzec, dostępnego na stronie internetowej Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Audiobook: https://sbp.nowysacz.pl/media/audiobook-puzzelkowe-serce.mp3

 

Wydarzenia zrealizowane zostały w ramach zadania „Dobry zwyczaj – pożyczaj!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-11-18 10:02:37