Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „W czasie” autorstwa Małgorzaty Kossakowskiej – sądeckiej artystki, kobiety wielu talentów.

Plakat


Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 11.05.2022 (środa) o godz. 17:00 w zabytkowych piwnicach Biblioteki Głównej. Ekspozycję można oglądać do 11.06.2022 r. w godzinach otwarcia biblioteki. Wernisaż wystawy odbędzie się w ramach nowosądeckich obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu” i jest jedną z atrakcji programu „Kolej na książkę”, którego szczegóły już wkrótce pojawią się na naszej stronie.


MAŁGORZATA KOSSAKOWSKA/www.malgorzatakossakowska.pl/
Urodziła się w Nawojowej, mieszka i pracuje w Nowym Sączu. W 2016 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkolę Zawodową w Nowym Sączu – kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność – cyfrowa kreacja obrazu – profil akademicki.Jej – wyróżniona – praca dyplomowa wzięła udział w Międzynarodowym Biennale Grafikiw Guanlan (Chiny) w 2017 r. Pierwszą jej pasją była fotografia; w 2014 roku ukazał się album pt. „Moje jest królestwo”, łączący 34 autoportrety z poezją Bogumiła Staszka.
Maluje od 2013 r. sięgając po różnorodną tematykę. Posługuje się akrylami, czasem wplata w obrazy materię. Malarstwo traktuje jako wyzwanie. W latach 2006 – 2021 uczestniczyła w ponad 40 wystawach fotografii, malarstwa i sztuki w kraju i za granicą, część z nich – zorganizowała sama.

Uczestniczyła w międzynarodowych projektach artystycznych:

  •  Międzynarodowy projekt Koła Artystyczno – Naukowego Piekarnia studentów, wykładowców PWSZ Nowy Sącz, przedstawicieli Uniwersytetu Konstantyna Filozofa w Nitrze – Słowacja, Uniwersytetu Comeniusa w Bratysławie – Słowacja i Kean University, New Jersey – USA, pt.: The words – the meaning, publikacji oraz wystawach. 2015 r.
  • Międzynarodowy projekt artystyczny WARHOL POP KONTEKSTY 30 lat później – Nowy Sącz – Galeria EA 2017 /katalog/.
  •  Międzynarodowy projekt artystyczno naukowy„Marina Abramović – wolność absolutna” – PWSZ Nowy Sącz – 2021 r.
  •  Międzynarodowy projekt „Narodowa Galeria Niepodległości Polski 100” – 100 portretów Twórców Niepodległości na 100 lecie odzyskania niepodległości. Wystawa prezentowana w Warszawie w Galerii Brama Bielańska – 2021 r.
     

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2022-05-10 11:17:33