Czy Kraków to atrakcyjne miasto do życia dla osób młodych?

Kraków jest drugim pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Co przyciąga młodych ludzi do Krakowa? Czy żyje im się tu dobrze?

Zalety mieszkania w Krakowie

W Krakowie mieszka wielu młodych ludzi. Na to, że miasto to jest chętnie wybieranym miejscem do życia bez wątpienia ma wpływ wysoki poziom edukacji. To właśnie w Krakowie działa wiele znanych i cenionych uczelni wyższych takich jak: Uniwersytet Jagielloński, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna czy Politechnika Krakowska. Dużym atutem stolicy Małopolski jest również niezwykle szeroka oferta kulturalno- rozrywkowa. W mieście tym dzieje się naprawdę wiele. Ponadto warto dodać, że Kraków ze swoimi tradycjami kulturowymi i światowej klasy zabytkami jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, a duży ruch turystyczny bez wątpienia ma pozytywny wpływ na rozwój tego miejsca.

Dlaczego jeszcze młodzi ludzie chętnie decydują się na zamieszkanie w Krakowie?

Wiele młodych osób docenia także to, że w Krakowie jest jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w naszym kraju. Infrastruktura biznesowa jest tu dobrze rozwinięta, a możliwości rozwoju zawodowego są naprawdę spore. Na terenie miasta działa wiele firm, w tym duże korporacje. Jak wiadomo nie samą pracą żyje człowiek i bardzo ważne jest również to, aby umieć zachować odpowiednią równowagę pomiędzy życiem zawodowym i osobistym, a w Krakowie jest to jak najbardziej możliwe. W mieście tym swój wolny czas można spędzić na wiele różnych sposobów. Tu każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Więcej informacji na temat tego jak się żyje w Krakowie odnajdziemy na portalu agatka-krakow.pl

Zalety mieszkania w Krakowie