Jak możemy kochać bez narażania na szwank naszego samopoczucia i szczęścia?‍

Kochanie kogoś nie zawsze jest łatwe. W rzeczywistości może to być jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek musimy zrobić. Kiedy się zakochujemy, naszym początkowym instynktem jest dać wszystko tej osobie i nie oczekiwać niczego w zamian. Chcemy, aby były dla nas tak ważne, że nic innego się nie liczy. Niestety, rzeczywistość jest często zupełnie inna. Kiedy zakochujemy się w kimś, nasze własne potrzeby są często odsuwane na bok, ponieważ koncentrujemy się na ich szczęściu ponad wszystko. Chcemy, aby byli szczęśliwi za wszelką cenę i ignorujemy wszelkie czerwone flagi lub znaki ostrzegawcze, że mogą być dla nas toksyczni na dłuższą metę.

Dlaczego bycie bezinteresownym w związkach jest niezdrowe?

Bezinteresowność w związku nie oznacza, że dajesz wszystko swojemu partnerowi i nie oferujesz nic w zamian. Zamiast tego oznacza, że jesteś skłonny i zdolny do postawienia potrzeb partnera ponad swoimi własnymi - i rób to tylko wtedy, gdy jest to właściwe. Oznacza to gotowość do kompromisu i robienia rzeczy dla swojego partnera, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, zbyt. Oznacza to również bycie chętnym, aby pozwolić im robić rzeczy dla ciebie i pomagać ci, zbyt. Bycie bezinteresownym oznacza, że stawiasz swojego partnera na pierwszym miejscu, ale nie kosztem własnego szczęścia lub dobrego samopoczucia. Oznacza to, że twój partner powinien skorzystać z twojej bezinteresowności, ale nie powinieneś zostać z niczym w zamian. Jeżeli szukasz innych porad, niekoniecznie związanych z miłością – odwiedź portal ps5site.pl

  • Jeśli jesteś w związku, w którym tylko ty jesteś bezinteresowny, jeśli to ty ciągle dajesz i nikt nie oferuje nic w zamian, to jesteś w toksycznym związku.
  • Jeśli jesteś w związku, w którym musisz być tym bezinteresownym, podczas gdy twój partner oczekuje, że zrobisz wszystko dla nich i nic w zamian, jest duża szansa, że związek nie jest zdrowy.

Bardzo ważne jest, aby rozpoznać, kiedy twój związek jest niezdrowy i że musisz go odciąć. Podczas gdy bycie w związku, w którym jesteś bezinteresowny, może być wspaniałe, może trwać tylko wtedy, gdy jest to ogólnie zdrowy związek. Jeśli twój partner nie jest tak chętny do włożenia tyle samo wysiłku, co ty, to prawdopodobnie twój związek jest niezdrowy.

Najważniejsze to kochać siebie

Aby naprawdę kogoś kochać, trzeba być gotowym, by czasem postawić siebie na pierwszym miejscu. Musisz upewnić się, że otrzymujesz miłość, uwagę i szacunek, na które zasługujesz. Musisz być w stanie odejść od związku, który nie czyni cię szczęśliwym, nawet jeśli oznacza to utratę osoby, którą kochasz. Musisz być w stanie powiedzieć "nie", kiedy musisz, nawet jeśli to boli twojego partnera. Jeśli kochasz kogoś, musisz bardziej kochać siebie. A jeśli chcesz, aby ktoś kochał cię w zamian, musisz być w stanie zrobić to samo. To tylko niektóre ze sposobów, w jaki można kochać bez narażania swojego szczęścia i dobrego samopoczucia.