Rodzaje męskich fryzur – co jest dzisiaj modne?

Wbrew pozorom istnieje wiele stylów i rodzajów fryzur dla mężczyzn. Mężczyźni są bardziej świadomi swoich fryzur i wyglądu. Fryzjerstwo zyskuje na popularności i coraz więcej osób się nim interesuje. Klasyczna fryzura jest nadal bardzo popularna, ale jest nieco zmodyfikowana. Dlatego też pojawia się więcej stylów i nowych rodzajów fryzur dla mężczyzn.

Jakie są rodzaje fryzur dla mężczyzn?

Populacja mężczyzn nie zawsze zdaje sobie sprawę z różnych stylów i opcji strzyżenia, które są dla nich dostępne. Fryzjer, który wybiera fryzurę, weźmie pod uwagę wiele czynników i połączy wiele stylów, od klasycznego po nowoczesny.

Fade - cieniowanie

Ta podstawowa fryzura przeznaczona jest dla mężczyzn. Składa się z mocnego golenia boków i tyłu, z przejściem do dłuższej góry. Technika ta wymaga starannego golenia, a najlepszym efektem jest płynne przejście między różnymi długościami. Do tego typu fryzur najlepsza jest pasta o matowym wykończeniu. Pasta o matowym wykończeniu została stworzona z myślą o szybkim i łatwym układaniu, dzięki czemu oszczędzasz czas podczas stylizacji.

Short back and slides - krótki tył i boki

Slick back to fryzura męska, która ma krótszy tył i boki. Należy pamiętać, że góra powinna być nieco dłuższa od grzebienia. Taką fryzurę można wystylizować za pomocą pasty modelującej, która ma matowe wykończenie i mocno trzyma.

Slide part - przedziałek

Jest to wyrafinowana fryzura, która podkreśla przedziałek. Góra powinna być ułożona z jednej strony, zgodnie z naturalnym kierunkiem włosów. Boki powinny być zaczesane do tyłu. Ta fryzura jest idealna dla mężczyzn, którzy kochają niewymuszoną elegancję i klasyczne stylizacje. Fryzura ta wygląda najlepiej, gdy jest stylizowana produktami nabłyszczającymi.

Pompadour - klasyczna męska fryzura

Jest to najpopularniejsza fryzura dla mężczyzn. Charakteryzuje się widocznym przedziałkiem i ściśle przyciętymi bokami. Równie ważne jest odzwierciedlenie fryzury "fali". Powstaje ona poprzez podkręcenie włosów z grzywką, które są nieco dłuższe z przodu. Do tej fryzury najlepiej pasują matowe pomady. Można też układać włosy za pomocą okrągłej szczotki, aby dodać im objętości i unieść od nasady.

Undercut - rodzaje męskich fryzur z podcięciem

Jest to uniwersalne cięcie, które może być stosowane na każdym kształcie twarzy. Na pierwszy rzut oka może wyglądać jak pompadour, ale włosy są krótsze, a "fala" mniejsza. Grzywka jest mniejsza, więc fryzura wydaje się bardziej płaska. Zarówno wersje matowe, jak i błyszczące wyglądają świetnie na całości. Do stylizacji świetnie nadają się lakiery i pianki do włosów. Polecamy produkty, które zwiększają objętość, unoszą i nadają teksturę u nasady włosów. Lakier do włosów może być użyty do wykończenia fryzury i nadania jej kształtu i stylu, natomiast pianka do włosów może być użyta do nadania jej naturalnego wyglądu.

Nowoczesny barbering to nie tylko podstawowe cięcia. Dobry fryzjer będzie łączył różne style i fryzury dla mężczyzn, aby wyrazić charakter klienta i podkreślić jego osobowość.