Modernizacja drogi w Koniuszowej - jutro zamknięcia w ruchu
Mieszkańcy Koniuszowej i okolic muszą przygotować się na nieco większe wyzwania komunikacyjne w nadchodzący piątek. Przez cały dzień, od wczesnych godzin porannych do wieczora, jedna z głównych arterii zostanie zamknięta. Powód? Niezbędne prace modernizacyjne. Z pewnością niesie to za sobą pewne niedogodności, jednak cel, jakim jest poprawa stanu drogi, jest warty chwilowego dyskomfortu.
  1. 5 kwietnia 2024 r., w godzinach 7:00 – 19:00, droga w Koniuszowej będzie nieprzejezdna.
  2. Zamknięcie dotyczy odcinka drogi powiatowej Łęka – Koniuszowa – Mogilno.
  3. Przyczyną są prace związane z modernizacją, w tym wykonaniem nowej warstwy ścieralnej.
  4. Objazdy zostały wyznaczone drogami powiatowymi i gminnymi.

Konieczność modernizacji dróg jest nieodłącznym elementem dbania o infrastrukturę i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Tym razem to właśnie droga łącząca Łękę z Koniuszową i Mogilnem przechodzi lifting, który ma na celu poprawę komfortu jazdy oraz wydłużenie żywotności nawierzchni. Prace obejmą rejon w pobliżu miejscowej szkoły, co może być dodatkowym utrudnieniem dla rodziców i uczniów.

Mimo że zamknięcie drogi i konieczność korzystania z objazdów mogą wydawać się kłopotliwe, warto pamiętać o długoterminowych korzyściach płynących z modernizacji. Dla ułatwienia, wyznaczone zostały alternatywne trasy przez Nowy Sącz – Wojnarową – Wilczyska, Korzenną – Krużlową, Paszyn – Mogilno – Krużlową oraz drogi gminne, które pozwolą na płynne omijanie prac. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu przeprasza za wszelkie niedogodności i prosi o wyrozumiałość.

Prace modernizacyjne są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu jazdy, dlatego zaleca się mieszkańcom i wszystkim uczestnikom ruchu drogowego dostosowanie swoich planów podróży do obecnej sytuacji. Warto też śledzić komunikaty lokalne, aby być na bieżąco z postępami prac oraz ewentualnymi zmianami w organizacji ruchu.


Powiat