Seminarium o zdrowiu Sądeczan już w poniedziałek
Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy mają okazję uczestniczyć w XI Seminarium o zdrowiu Sądeczan, które odbędzie się w Akademii Nauk Stosowanych. To wyjątkowe wydarzenie patronowane przez starostę nowosądeckiego Tadeusza Zarembę zapowiada się jako pełne wartościowych prelekcji, warsztatów i spotkań.
  1. Seminarium odbędzie się 20 maja 2024 r. o godz. 9:00.
  2. W programie Miasteczko Zdrowia z licznymi badaniami profilaktycznymi.
  3. Konferencja na temat wpływu zdrowia pracowników na biznes.
  4. Panel dyskusyjny o profilaktyce zdrowotnej i zarządzaniu placówkami medycznymi.

Wydarzenie, które przyciągnie wielu zainteresowanych zdrowiem mieszkańców, odbędzie się w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu przy ul. Kościuszki. Rozpocznie się o godzinie 9:00.

Jednym z głównych punktów programu będzie Miasteczko Zdrowia, gdzie uczestnicy będą mogli skorzystać z różnorodnych badań profilaktycznych i przesiewowych. Przewidziano m.in. cytologię, badania PSA, gęstości kości, słuchu oraz podstawowe badania krwi. Organizatorzy zadbali również o warsztaty nordic walking, pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy oraz stoiska firm oferujących produkty i usługi zdrowotne.

Seminarium nie ogranicza się jedynie do badań. W programie znajduje się konferencja zatytułowana "Zdrowie a biznes – jak dbając o pracowników wpływamy na rozwój". To ważna kwestia, zważywszy na rosnącą świadomość pracodawców dotyczącą korzyści płynących z dbania o zdrowie swoich pracowników.

Nie zabraknie również paneli dyskusyjnych. Jeden z nich skupi się na roli i znaczeniu profilaktyki oraz promocji zdrowia pod hasłem "Bo lepiej zapobiegać niż leczyć". Drugi natomiast będzie dotyczył efektywnego zarządzania placówką medyczną.

Na zakończenie seminarium odbędzie się Gala VIII Plebiscytu Medycznego Sądeczanina, podczas której zostaną ogłoszone wyniki w kategoriach: Sądecka Lekarka/Sądecki Lekarz, Sądecka Pielęgniarka/Położna oraz Sądecka Przychodnia Zdrowia Przyjazna Pacjentowi.

To wydarzenie to doskonała okazja do zdobycia wiedzy, wykonania badań oraz skorzystania z porad ekspertów. Na pewno warto znaleźć czas, aby wziąć udział w tym seminarium.


Na podstawie: Powiat