Zderzenie samochodu z rowerem w Bereście: jedna osoba poszkodowana
We wtorkowy poranek doszło do poważnego zdarzenia drogowego, które mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście pomoc pojawiła się na czas.
  1. Wypadek miał miejsce 29 maja o godzinie 8:04.
  2. Zderzenie samochodu osobowego z rowerem.
  3. Rowerzysta został poszkodowany.
  4. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

29 maja o godzinie 8:04 zastępy straży pożarnej z Krynicy-Zdroju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Berest zostały wezwane do miejscowości Berest, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerem. W wypadku uczestniczyły dwie osoby dorosłe.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren i przystąpili do oceny sytuacji. Okazało się, że w wyniku zderzenia poszkodowany został rowerzysta. Ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego szybko udzielili mu niezbędnej pomocy na miejscu zdarzenia. Po wstępnym przebadaniu rowerzysta zdecydował się pozostać na miejscu i nie wymagał dalszej hospitalizacji.

Działania strażaków zakończyły się po czterdziestu minutach, kiedy to miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a sytuacja opanowana. Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji tego wypadku.

Warto pamiętać, że takie sytuacje pokazują, jak ważna jest ostrożność na drodze i wzajemny szacunek między kierowcami a rowerzystami. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być świadomy, że nawet chwila nieuwagi może prowadzić do groźnych wypadków.


Na podstawie: Straż Pożarna Nowy Sącz