Rajd samochodowy po Sądecczyźnie upamiętniający inż. Tadeusza Tańskiego
Miłośnicy motoryzacji zapraszani są do udziału w III Memoriale inż. Tadeusza Tańskiego, wyjątkowym rajdzie samochodowym, który odbędzie się 8 czerwca. To wydarzenie to nie tylko święto samochodów, ale także hołd dla patrona Zespołu Szkół Samochodowych.
  1. Rajd samochodowy odbędzie się 8 czerwca.
  2. Start w Zespole Szkół Samochodowych o godzinie 9:00.
  3. Trasa obejmuje m.in. Gródek nad Dunajcem, Zakliczyn, Rożnów.
  4. Zakończenie w Hotelu Litwiński około godziny 16:30.

III Memoriał inż. Tadeusza Tańskiego, organizowany przez Stowarzyszenie Sądecka Samochodówka, Grupę 4x4 oraz Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, to świetna okazja do uczczenia pamięci wybitnego konstruktora oraz promocji regionu Sądecczyzny. W rajdzie mogą wziąć udział zarówno uczniowie, absolwenci, jak i sympatycy nowosądeckiej "Samochodówki".

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 w Zespole Szkół Samochodowych, a uczestnicy będą poruszać się po trasie obejmującej takie miejscowości jak Gródek nad Dunajcem, Zakliczyn, Filipowice, Rożnów i Wytrzyszczka, kończąc w Hotelu Litwiński w Tęgoborzu około godziny 16:30.

W rajdzie liczyć się będzie nie tylko prędkość, ale przede wszystkim sprawność, dokładność, regularność i wiedza. Uczestnicy będą poruszać się w normalnym ruchu drogowym, przestrzegając obowiązujących przepisów.

Rajd otwarty jest dla wszystkich chętnych, a uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: Master – dla dorosłych, w tym absolwentów i nauczycieli, oraz Junior – dla uczniów wszystkich szkół średnich. Dodatkową kategorią będzie Youngtimer.

Na uczestników czekają różnorodne wyzwania, takie jak testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, próby sprawnościowe na zamkniętym torze oraz testy wiedzy dotyczące życia i projektów inż. Tadeusza Tańskiego. Podczas finału w Hotelu Litwiński, całe załogi będą musiały wykazać się znajomością regionu i trasy rajdu.

Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji pod numerami telefonów: (+48) 694 404 444, (+48) 607 231 251 oraz e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Źródło: Urząd Miasta