Motocykl wypadł z drogi w Frycowej - poszkodowany motocyklista trafił do szpitala
W miejscowości Frycowa doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym motocykl wypadł z jezdni i uderzył w barierki energochłonne. Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe, aby zabezpieczyć teren i udzielić pomocy poszkodowanemu kierowcy.
  1. Wypadek motocykla w miejscowości Frycowa.
  2. Motocykl blokował jeden pas drogi krajowej.
  3. Służby ratunkowe zabezpieczyły miejsce zdarzenia.
  4. Kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala.

31 maja o godzinie 19:16 jednostki straży pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nawojowa zostały wezwane do wypadku drogowego w miejscowości Frycowa. Po dotarciu na miejsce, okazało się, że motocykl wypadł z jezdni i uderzył w barierki energochłonne. Motocykl blokował jeden pas drogi krajowej, a z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne.

Motocyklista, mimo licznych obrażeń, był przytomny i znajdował się na chodniku. Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz wstrzymali ruch na DK 75 w obu kierunkach, aby umożliwić bezpieczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Poszkodowanemu motocykliście udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie został on przekazany ratownikom medycznym z Pogotowia Ratunkowego.

W dalszej kolejności strażacy dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odpięli klemy akumulatora w motocyklu. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo, a strażacy z OSP Nawojowa zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu zakończenia czynności przez Policję. Po zakończeniu działań, uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny, a kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala. Dzięki sprawnej i szybkiej interwencji służb ratunkowych, udało się skutecznie zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz zapewnić pomoc poszkodowanemu.


Na podst. PSP w Nowym Sączu