Kierowca jeepa pędził 168 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy
W obszarze zabudowanym w Rożnowie doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Kierowca jeepa, ignorując obowiązujące przepisy, poruszał się z prędkością 168 km/h zamiast dopuszczalnych 50 km/h. Policjanci z grupy SPEED szybko zareagowali, zatrzymując mężczyznę do kontroli drogowej.
  1. Kierowca przekroczył prędkość o 118 km/h.
  2. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.
  3. Nałożono na niego 15 punktów karnych.
  4. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych i utrata prawa jazdy.

6 czerwca około godziny 17:20, patrolujący drogę w Rożnowie funkcjonariusze grupy SPEED zauważyli jeepa pędzącego przez obszar zabudowany z prędkością 168 km/h. Wideorejestrator jednoznacznie wskazał, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 118 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Sprawcą okazał się 55-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który już wcześniej notowany był za przekroczenia prędkości. Tym razem jego brawurowa jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem 15 punktów karnych. Funkcjonariusze skierowali również wniosek do sądu o jego ukaranie.

Mężczyźnie grozi teraz poważna kara. W związku z przekroczeniem limitu punktów karnych oraz recydywą, sąd może nałożyć na niego grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz zdecydować o dalszym zatrzymaniu prawa jazdy. Policjanci podkreślają, że takie zachowanie na drodze stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu i nie będzie tolerowane.

Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarach zabudowanych, gdzie ryzyko wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów jest szczególnie wysokie. Grupa SPEED nieustannie monitoruje drogi, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.


KMP w Nowym Sączu