Uwaga! Marznący deszcz i gołoledź zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców!

Uwaga mieszkańcy Nowego Sącza! W najbliższych godzinach czekają nas niebezpieczne warunki atmosferyczne. Przejrzyste prognozy wskazują na możliwość wystąpienia marznącego deszczu, co może prowadzić do gołoledzi na drogach. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo!
- Marznący deszcz w Nowym Sączu. Jak się przygotować?
- Bezpieczeństwo przede wszystkim! Jak zgłaszać incydenty?
Marznący deszcz w Nowym Sączu. Jak się przygotować?
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że do godziny 18:00 dnia 16 stycznia 2025 roku w Nowym Sączu mogą wystąpić słabe lokalne opady marznącego deszczu lub mżawki. Prawdopodobieństwo tych zjawisk wynosi aż 80%, co stawia nas w sytuacji podwyższonego ryzyka.
W związku z tym, mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po mieście. Gołoledź to poważne zagrożenie, które może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach i chodnikach. Zaleca się unikanie zbędnych podróży oraz dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków.
Bezpieczeństwo przede wszystkim! Jak zgłaszać incydenty?
W przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji lub zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo publiczne, należy niezwłocznie informować odpowiednie służby. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego jest dostępne pod numerem telefonu 018 414-16-21. Po godzinie 15:30 można kontaktować się również ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu pod numerami 047 831-49-11 oraz 047 831-19-12.
Pamiętajcie, że wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo w naszym mieście jest kluczowa. Bądźcie czujni i dbajcie o siebie nawzajem!
Według informacji z: Powiat
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Nowy transport z Grybowa ma ułatwić wyjście z domu seniorom i osobom z niepełnosprawnościami

W grybowskiej stołówce tydzień zacznie się od pomidorowej i makaronu ze szpinakiem

Kotlet na grybowski sposób wyróżnia nowy jadłospis stołówki w Grybowie

Na rynku wyrósł symbol Wielkanocy wysoki na 27,5 metra

Kasa wraca do ratusza, a sądecki urząd przypomina o przelewach

Przedszkolne menu w Grybowie stawia na znane smaki i rybę na koniec

Dzieci sprawdziły, jak rodzi się dźwięk - SOKÓŁ znów postawił na orkiestrę

Historia schodzi z książek na sądeckie ścieżki i zostaje na dłużej

Sądecka Jesień Kulturalna 2026 - ruszyła sprzedaż biletów na mocny sezon

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Przed świętami rośnie pułapka na klientów - złodzieje liczą na pośpiech

Uczniowie weszli do komendy - zobaczyli służbę z bliska

Biegonice i miejskie spółki dostały sprzęt, który ma wzmocnić bezpieczeństwo Nowego Sącza

