Nowosądecki powiat gotowy na lato Bezpieczeństwo dzieci i walka z zagrożeniami

2 min czytania
Nowosądecki powiat gotowy na lato Bezpieczeństwo dzieci i walka z zagrożeniami

Sezon letni w Powiecie Nowosądeckim rozpoczyna się pod znakiem intensywnych przygotowań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Wspólne działania mają zapewnić spokojny wypoczynek dzieciom i młodzieży oraz skuteczną ochronę przed zagrożeniami powodziowymi.

  • Nowy Sącz miejscem koordynacji działań ratunkowych na lato
  • Bezpieczeństwo dzieci i ochrona przed powodzią priorytetem Sądecczyzny

Nowy Sącz miejscem koordynacji działań ratunkowych na lato

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się ważne spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które skupiło uwagę na nadchodzącym sezonie wakacyjnym. Przedstawiciele służb mundurowych, inspekcji oraz straży pożarnej omówili szczegółowo plany i gotowość do działań w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu.

Franciszek Kantor, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, podkreślił wagę ścisłej współpracy między instytucjami: Cały czas ze sobą współpracujemy, co przekłada się na skuteczność naszych wspólnych działań. Dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę w imieniu starosty i całego zarządu powiatu.” Spotkanie prowadził kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Wąsowicz.

Bezpieczeństwo dzieci i ochrona przed powodzią priorytetem Sądecczyzny

Podczas obrad szczególną uwagę zwrócono na profilaktykę oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Służby zadeklarowały pełną gotowość do monitorowania sytuacji oraz szybkiego reagowania na wszelkie niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dodatkowo, przygotowania objęły również zabezpieczenie przeciwpowodziowe. W związku z możliwymi zagrożeniami hydrologicznymi, podjęto działania mające na celu minimalizację ryzyka dla mieszkańców powiatu. Koordynacja tych przedsięwzięć ma kluczowe znaczenie dla zachowania spokoju i bezpieczeństwa w całym regionie.

W posiedzeniu uczestniczyli komendanci jednostek mundurowych oraz dyrektorzy instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, a także zaproszeni przedstawiciele samorządów i organizacji społecznych.

Autor: krystian