Nowe albumy Zespołu Kiyrpecki pod patronatem starosty z nagraniami pór roku

2 min czytania
Nowe albumy Zespołu Kiyrpecki pod patronatem starosty z nagraniami pór roku

Nowosądecka fonoteka wzbogaciła się o wyjątkowe nagrania, które przenoszą słuchaczy w rytmy i barwy tradycyjnej muzyki regionalnej. Trzy nowe albumy Zespołu Regionalnego „Kiyrpecki” już dostępne dzięki staraniom lokalnych pasjonatów kultury!

  • Nowy Sącz z dumą prezentuje unikalne nagrania zespołu „Kiyrpecki”
  • Wsparcie starosty Tadeusza Zaremby dla rozwoju kultury w regionie

Nowy Sącz z dumą prezentuje unikalne nagrania zespołu „Kiyrpecki”

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu odbyła się wyjątkowa prezentacja trzech albumów muzycznych, które od teraz zasiliły Fonotekę Powiatu Nowosądeckiego. To efekt pracy Zespołu Regionalnego „Kiyrpecki”, który pod kierownictwem Anety Wolańskiej przygotował płyty zatytułowane „Wiosna”, „Jesień” oraz „Zima”. Każda z nich oddaje charakterystyczny klimat poszczególnych pór roku, opowiadając historię regionu poprzez dźwięki i tradycyjne melodie.

Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Krzysztof Szewczyk, podkreślił znaczenie tego przedsięwzięcia dla zachowania i promocji lokalnego dziedzictwa muzycznego. Nagrania powstały w profesjonalnym studiu placówki w Starym Sączu, co gwarantuje wysoką jakość dźwięku i autentyczność brzmienia.

Wsparcie starosty Tadeusza Zaremby dla rozwoju kultury w regionie

Patronat nad wydaniem albumów objął starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba, którego zaangażowanie w rozwój kultury i tradycji jest dobrze znane mieszkańcom powiatu. Dzięki jego wsparciu projekt mógł zostać zrealizowany na tak szeroką skalę, a efekty pracy zespołu trafiają teraz do szerokiego grona odbiorców.

„Muzyka ludowa to nie tylko dźwięki – to nośnik historii i emocji naszego regionu. Cieszę się, że możemy wspierać takie inicjatywy, które pozwalają zachować to dziedzictwo dla przyszłych pokoleń” – mówił starosta podczas prezentacji.

Dzięki tym wydawnictwom każdy mieszkaniec Nowego Sącza i okolic ma szansę zanurzyć się w bogactwie regionalnej kultury i docenić kunszt artystów z „Kiyrpeckich”. To kolejny krok w budowaniu silnej tożsamości lokalnej przez muzykę i sztukę.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Autor: krystian