106 lat Policji Państwowej i piknik z atrakcjami w Starym Sączu

W Starym Sączu odbył się wyjątkowy piknik, który nie tylko świętował ważne rocznice Policji, ale także przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów. To wydarzenie pokazało, jak fascynująca i potrzebna jest służba w mundurze – a przy tym dostarczyło mnóstwo atrakcji dla całych rodzin!
- Stary Sącz miejscem świętowania policyjnych jubileuszy z wielkim piknikiem
- Nowosądecki region integrował służby mundurowe i promował karierę w Policji
Stary Sącz miejscem świętowania policyjnych jubileuszy z wielkim piknikiem
18 lipca w sercu Starego Sącza odbyła się uroczysta zbiórka, która upamiętniła aż trzy ważne rocznice: 106 lat istnienia Policji Państwowej, 26 lat Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz stulecie kobiet w polskiej Policji. To niecodzienne wydarzenie zgromadziło nie tylko funkcjonariuszy, ale również licznych mieszkańców Sądecczyzny oraz gości wypoczywających w regionie.
Piknik profilaktyczno-edukacyjny, towarzyszący obchodom, był pełen atrakcji. Na miejscu można było zobaczyć nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez policjantów na co dzień, a także pojazdy służbowe, które wzbudzały ogromne zainteresowanie zarówno u dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Dzieci miały okazję odbić swoje linie papilarne na pamiątkowych dyplomach oraz sprawdzić swoją wiedzę w konkursach dotyczących bezpieczeństwa.
Nowosądecki region integrował służby mundurowe i promował karierę w Policji
Organizatorzy zadbali o różnorodność stoisk. Obok Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu swoje stanowiska przygotowały m.in. Oddziały Prewencji Policji z Krakowa, Karpacki Oddział Straży Granicznej, Państwowa Straż Pożarna z Nowego Sącza czy 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Nie zabrakło też przedstawicieli Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz lokalnych organizacji takich jak Stowarzyszenie Maltańczycy Służba Medyczna czy Koło Strzeleckie Ligi Obrony Kraju.
Podczas wydarzenia funkcjonariusze aktywnie zachęcali do podjęcia służby w Policji. Osoby zainteresowane mogły uzyskać szczegółowe informacje na temat wymagań i przebiegu rekrutacji bezpośrednio od przedstawicieli prewencji i ruchu drogowego. To doskonała okazja dla tych, którzy marzą o pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny.
Uczestnicy pikniku otrzymali także drobne upominki oraz materiały edukacyjne, które mają przypominać o zasadach bezpieczeństwa i roli służb mundurowych w codziennym życiu.
Na podst. KMP w Nowym Sączu
Ostatnie Artykuły

Ekologia i film dla rodzin w Grybowie – bezpłatny wieczór w kinie Biała

Biznes i nauka spotkają się przy innowacjach dla żywności

Po hybrydowym szkoleniu odebrali awanse - 14 policjantów z Nowego Sącza

Przedszkolny tydzień w Grybowie pełen zup, owoców i domowych smaków

Strażacka rywalizacja i wsparcie dla OSP. Padły ważne wyniki

Stołówka w Grybowie rozpisuje tydzień pełen zup i dań specjalnych

Balony nad Sądecczyzną. Festiwal po raz pierwszy w powiecie nowosądeckim

Tydzień w grybowskiej stołówce z zupami, pierogami i racuchami

Dwa nowe wozy dla OSP Biała Niżna. Strażacy dostali mocne wsparcie

Wakacje bez nudy w Nowym Sączu. Rusza szeroka oferta zajęć

Krynicki dzielnicowy wszedł do szkół przed wakacjami i ostrzegł uczniów

Peleton przejedzie przez Sądecczyznę - policja wskazała newralgiczne godziny

Nowy album Natalii Szczypuły zabrzmi w MOK i wrócą znane przeboje

MOK w Nowym Sączu zamknął artystyczny maraton najmłodszych
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu - msze, kancelaria, sakramenty
- Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego - kontakt, filie, godziny i karta biblioteczna
- Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu - kontakt, zespoły ratownicze, transport sanitarny
- Państwowa Inspekcja Pracy w Nowym Sączu - kontakt, skargi i porady prawne
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Nowym Sączu - kontakt, zasady przyjęcia, oferta terapeutyczna
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu - kontakt, procedury i badania
