Mieszkaniec Sądecczyzny trafił do aresztu - zarzuty znęcania i gróźb

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie nad partnerką. Decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie.
Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego miał agresywnie zachowywać się wobec swojej partnerki - według śledczych wszczynał bezpodstawne awantury, dopuszczał się znęcania psychicznego i fizycznego, groził krewnym pokrzywdzonej oraz niszczył mienie.
Zatrzymali go sądeccy policjanci - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Sączu. W toku czynności mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się, stosowania gróźb karalnych i zniszczenia mienia. Za postawione zarzuty grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Policja wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Prokuratura skierowała wniosek do sądu, a ten - po rozpatrzeniu - zastosował tymczasowe aresztowanie. Na mocy decyzji sądu mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie w oczekiwaniu na dalsze rozstrzygnięcia.
Policjanci przypominają, że przemoc domowa nie może pozostać bez reakcji. Funkcjonariusze apelują do świadków przemocy - najczęściej są nimi sąsiedzi lub najbliższa rodzina - by informowali o zdarzeniach i zgłaszali je odpowiednim służbom.
na podstawie: Policja Nowy Sącz.
Ostatnie Artykuły

Delegacja z Wejherowa na Sądecczyźnie. Współpraca wychodzi poza urzędy

Stołówka w Grybowie pokazuje menu. Będzie też danie extra i dowóz obiadów

Co trafi na talerze przedszkolaków w Grybowie pod koniec lipca

Miotły, chustki i chorwacki rytm - tak spotkały się góry

Patyki, płyty CD i wyobraźnia - twórczy dzień Święta Dzieci Gór

Rejs po Jeziorze Rożnowskim dla dzieci z Grybowa. Liczba miejsc ograniczona

Budowa chodnika na trasie Nowy Sącz–Florynka. Kierowców czekają utrudnienia

Dzieci przejęły klucze do Nowego Sącza. Festiwal ruszył

Pokazuj się tam, gdzie czytają Sądeczanie. Jak lokalna prasa buduje zasięg sądeckich firm w całej Polsce?

Sądecczyzna będzie miała trzeci most na Dunajcu. Po decyzji KIO inwestycja za 226 mln zł może ruszyć

Jedno popołudnie, wiele atrakcji. Grybowskie Lato przyciągnęło rodziny

Gruzińskie rytmy spotkały się z Podhalem na dziedzińcu SOKOŁA.

Jeż, kapsuła czasu i górskie opowieści w Nowym Sączu

Wyschnięci w Kinie SOKÓŁ - sobotni seans dla całej rodziny
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu - kontakt, JRG, sala OGNIK
- Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu - kontakt, godziny, cennik egzaminów
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu - kontakt, godziny, rekrutacja i kwalifikacja wojskowa
- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie Delegatura w Nowym Sączu - kontakt, adres i godziny
- Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu - kontakt, kasa biletowa, działy
- Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
