Kukiełki, kolędy i nagroda - Z SZOPKĄ LALKOWĄ triumfuje w Podegrodziu

2 min czytania
Kukiełki, kolędy i nagroda - Z SZOPKĄ LALKOWĄ triumfuje w Podegrodziu

Na scenie tradycji i dziecięcej pomysłowości pojawiła się grupa, która zebrała najwięcej oklasków. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przypomina o występie laureatów 29. edycji jednego z największych przeglądów kolędniczych w kraju.

  • Występ Z SZOPKĄ LALKOWĄ podczas 29. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE pokazuje, że tradycja ma świeże oblicze
  • Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ pokazuje zwycięski materiał i podkreśla wagę lokalnych inicjatyw

Występ Z SZOPKĄ LALKOWĄ podczas 29. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE pokazuje, że tradycja ma świeże oblicze

Laureaci Nagrody Głównej to grupa Z SZOPKĄ LALKOWĄ z Sadku-Kostrzy (powiat limanowski) - to ona wyróżniła się podczas przeglądu przeznaczonego dla młodych zespołów kolędniczych. Wydarzenie odbyło się 1 lutego 2026 w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu, a jego 29. edycja zgromadziła wykonawców z różnych zakątków kraju, którzy przełożyli lokalne zwyczaje na język sceny i kukiełek 🎭🎶.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ pokazuje zwycięski materiał i podkreśla wagę lokalnych inicjatyw

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przypomina o znaczeniu takich spotkań dla podtrzymywania tradycji i edukacji kulturalnej - to tu lokalne zespoły mają szansę zaprezentować swoje interpretacje kolęd i obrządków. Dla mieszkańców regionu to okazja, by zobaczyć, jak dzieci i młodzież pracują nad sceniczną opowieścią o Bożym Narodzeniu - nie tylko poprzez śpiew, ale też przez teatry lalek i sceniczne rekwizyty 🤹‍♀️.

Zainteresowani znajdą w tym materiale dowód, że dolnośląskie i małopolskie zagłębia tradycji żyją własnym rytmem - a zwycięska grupa z Sadku-Kostrzy pokazała, że nawet małe miejscowości potrafią odświeżyć kolędowanie i zrobić to z pomysłem. 🎭🎵

na podstawie: Małopolskie Centrum Kultury.

Autor: krystian