Więźniowie porządkowali brzegi Kamienicy – z brzegów zebrano ponad 2 tony śmieci

FOT. Urząd Miasta Nowy Sącz
W Nowym Sączu nad rzeką zrobiło się ciszej i czyściej po kilku dniach pracy osadzonych z miejscowego zakładu karnego. Nad brzegami widać teraz mniej odpadów i więcej przestrzeni do spacerów – to efekt skoordynowanej akcji przy wsparciu służb. W akcji uczestniczyła ograniczona grupa osób, a prace prowadzono pod nadzorem wyspecjalizowanego personelu.
- Przy Kamienicy porządkowano od mostu na Tarnowskiej aż do kładki na Gorzkowie
- Prace pod nadzorem służby więziennej miały charakter skoordynowany i bezpieczny
Przy Kamienicy porządkowano od mostu na Tarnowskiej aż do kładki na Gorzkowie
W porządkach udział wzięło dziewięciu osadzonych z Zakładu Karnego w Nowym Sączu. Prace objęły brzeg rzeki Kamienicy na odcinku od mostu na ulicy Tarnowskiej do kładki na osiedlu Gorzków. Zebrane odpady trafiły na miejsce utylizacji wskazane przez miasto.
W tym roku zebrano około 2,1 tony odpadów, podczas gdy w poprzedniej edycji sprzątania było to około 3,5 tony. Dane i organizację akcji podał Wydział Komunalnej Obsługi Miasta – to on koordynował zakres prac i wskazał obszary do oczyszczenia.
Prace pod nadzorem służby więziennej miały charakter skoordynowany i bezpieczny
Działania prowadzone były pod okiem funkcjonariuszy służby więziennej, którzy zapewnili bezpieczeństwo oraz nadzór nad wykonywanymi zadaniami. Miasto i służba więzienna podkreślają, że współpraca miała na celu nie tylko oczyszczenie brzegu, ale i zaangażowanie osadzonych w prace użyteczne społecznie.
Informacje o przebiegu akcji i wynikach przekazało Biuro Prezydenta – to z jego komunikatu pochodzą oficjalne liczby i opis zakresu prac.
Mieszkańcy mogą zauważyć efekt wizualny i funkcjonalny tej pracy – czystsze brzegi ułatwiają spacery i rekreację nad wodą oraz zmniejszają ryzyko zatkania koryta rzeki przez nagromadzone odpady. Regularne akcje porządkowe i współpraca urzędu z instytucjami wykonawczymi sprzyjają utrzymaniu porządku w przestrzeniach publicznych i dają praktyczny efekt szybciej niż jednorazowe interwencje.
na podstawie: Urząd Miasta w Nowym Sączu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Nowy Sącz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Ekologia i film dla rodzin w Grybowie – bezpłatny wieczór w kinie Biała

Biznes i nauka spotkają się przy innowacjach dla żywności

Po hybrydowym szkoleniu odebrali awanse - 14 policjantów z Nowego Sącza

Przedszkolny tydzień w Grybowie pełen zup, owoców i domowych smaków

Strażacka rywalizacja i wsparcie dla OSP. Padły ważne wyniki

Stołówka w Grybowie rozpisuje tydzień pełen zup i dań specjalnych

Balony nad Sądecczyzną. Festiwal po raz pierwszy w powiecie nowosądeckim

Tydzień w grybowskiej stołówce z zupami, pierogami i racuchami

Dwa nowe wozy dla OSP Biała Niżna. Strażacy dostali mocne wsparcie

Wakacje bez nudy w Nowym Sączu. Rusza szeroka oferta zajęć

Krynicki dzielnicowy wszedł do szkół przed wakacjami i ostrzegł uczniów

Peleton przejedzie przez Sądecczyznę - policja wskazała newralgiczne godziny

Nowy album Natalii Szczypuły zabrzmi w MOK i wrócą znane przeboje

MOK w Nowym Sączu zamknął artystyczny maraton najmłodszych
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Karny w Nowym Sączu - adres, telefon i kontakt
- Urząd Miasta Nowego Sącza - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Sąd Okręgowy w Nowym Sączu - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- WIOŚ Kraków Delegatura w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie zanieczyszczeń, zaświadczenia
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie - Delegatura w Nowym Sączu - kontakt, godziny, inspektorzy
- Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu - kontakt, wydziały, e-usługi
