Wiosna w Grybowie zaczęła się od rodzinnego święta na terenie MOSiR

FOT. UM Grybów
Na terenie MOSiR przy Grunwaldzkiej najpierw było słychać śmiech dzieci, a potem coraz głośniej robił się cały festyn. W sobotnie popołudnie 18 kwietnia Grybów dostał wydarzenie, które zamiast wielkich deklaracji postawiło na ruch, zabawę i zwykłe bycie razem. „Obudź się na wiosnę” szybko zamieniło sportową przestrzeń w kolorowe, rodzinne spotkanie.
- Dmuchańce i ruchowe zabawy rozgrzały teren MOSiR
- Warsztaty, kwiaty i zapach gofrów domknęły rodzinne popołudnie
Dmuchańce i ruchowe zabawy rozgrzały teren MOSiR
Od godziny 14:00 na teren przychodziły całe rodziny. Najmłodsi niemal od razu ruszyli na dmuchańce, a obok rozkręciły się animacje i gry ruchowe. Śmiech mieszał się z dopingiem rodziców, a przestrzeń sportowa na kilka godzin przestała być tylko zapleczem do treningów. Zyskała coś więcej – naturalny ruch, spontaniczność i miejsce, w którym dzieci mogły wyładować energię, a dorośli złapać chwilę oddechu.
W takich momentach widać najlepiej, jak prosta forma spotkania potrafi szybko skleić rozproszone popołudnie w jeden wspólny obraz. Nie trzeba tu wielkiej oprawy. Wystarczy dobra pogoda, kilka atrakcji i miejsce, które przyjmuje ludzi bez sztywności.
Warsztaty, kwiaty i zapach gofrów domknęły rodzinne popołudnie
Nieco dalej tempo wyraźnie zwalniało. Przy warsztatach przyrodniczych i rękodzielniczych dzieci z opiekunami tworzyły, eksperymentowały i patrzyły na przyrodę z bliska. Na łące pojawiła się instalacja z ogromnych kwiatów przygotowanych wcześniej z ekologicznych materiałów, a potem można je było własnoręcznie malować. Z zabawy robiła się wspólna praca, z pracy – barwna pamiątka tego dnia.
Do tego doszedł quiz przyrodniczy z nagrodami, który w prosty sposób łączył rozrywkę z wiedzą. W tym samym czasie w powietrzu unosiły się zapachy gofrów, lemoniady i popcornu. Strefa smaków przyciągała tych, którzy chcieli usiąść na moment, porozmawiać i przejść na spokojniejsze tempo.
Za całością stało Miejskie Centrum Usług Społecznych w Grybowie, działające od 1 września 2025 roku. Partnerem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a sam festyn zrealizowano w ramach działania 6.23 Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w projekcie „Małopolskie Centra Usług Społecznych”. Efekt był prosty i czytelny: kilka godzin wspólnej zabawy, ale też poczucie, że w Grybowie można budować spotkanie od podstaw – bez zadęcia, za to z dobrym pomysłem i otwartą przestrzenią dla rodzin.
na podstawie: UM Grybów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Grybów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Miejska Orkiestra Dęta w Grybowie szuka nowych muzyków

Wiosna w Grybowie zaczęła się od rodzinnego święta na terenie MOSiR

Szyby przystanków poszły w drzazgi - 19-latek usłyszał zarzuty

Grybowska scena połączyła taniec, teatr i książkę w jedno barwne widowisko

Biegacze z Grybowa w nocnym Krakowie. Wawel dał im dodatkowy impuls

ZIMNICE w SOKOLE - czeski koncert, który naprawdę przeszedł przez dreszcz

W Nowym Sączu rusza warsztat, który uczy opowiadać tak, by słuchano

Nowa strażnica na Węgierskiej. Sądeccy strażacy weszli do budynku na miarę zadań

Nad wodą ruszyła kontrola - sprawdzili miejsca groźne przed sezonem

Brzesko postawiło na młody teatr - emocje mówiły tu głośniej niż słowa

Próba ewakuacji w Marcinkowicach. Cisza okazała się równie ważna jak alarm

Nowa strażnica w Nowym Sączu już otwarta. Ma garaże, boksy i sale szkoleń

W sądeckiej komendzie ruszył kurs, który otwiera drogę do awansu

