Jak uratować polską przedsiębiorczość? — spotkanie z Jackiem Wilkiem i Sebastianem Pitoniem

Brzmi jak debata, która może namieszać: praktyczne pomysły, ostre pytania o podatki, technologię i przyszłość małych firm w Polsce. Organizatorzy zapraszają na rozmowę z Jackiem Wilkiem i Sebastianem Pitoniem — warto wpaść, jeśli chcesz usłyszeć alternatywne spojrzenie i zadać własne pytania.
Kiedy i gdzie będzie: Jak uratować polską przedsiębiorczość?
- Data: 10 stycznia 2026 (sobota), godz. 14:00
- Miejsce: Nowy Sącz, al. Wolności 40, Aula ANS im. prof. Bałandy
- Organizator: Konfederacja Korony Polskiej okręg Nowy Sącz
- Informacje o wejściówkach i cenie: brak szczegółów w materiałach promocyjnych
O czym będzie spotkanie
Spotkanie ma formę rozmowy o przyszłości przedsiębiorczości w Polsce — od konkretów podatkowych po większe pytania o system finansowy i suwerenność gospodarczą. Prowadzący poruszą m.in.:
- Czy da się stworzyć system podatkowy bezobsługowy, gdzie przedsiębiorca nie musi nawet rejestrować działalności?
- Jak blockchain i cyfrowe pieniądze wpłyną na rolę banków i instytucji finansowych?
- Czy w ogóle wyobrażamy sobie życie bez Urzędu Skarbowego?
- Czy uwolnienie przedsiębiorczości mogłoby pomóc w problemach demograficznych?
- Jak zbudować parasol ochronny dla małych i średnich firm przed nadmierną biurokracją?
- Czy wyjście z UE jest warunkiem koniecznym do ocalenia polskiego biznesu?
W panelu wystąpią Jacek Wilk i Sebastian Pitoń — spodziewaj się mieszanki analiz prawno-ekonomicznych i praktycznych rozwiązań, z miejscem na pytania od publiczności.
Dla kogo to wydarzenie?
- Dla właścicieli małych i średnich firm, samozatrudnionych, osób myślących o własnym biznesie oraz tych, którzy interesują się polityką gospodarczą i przyszłością systemu podatkowego.
Co warto wiedzieć przed wyjściem: przyjdź wcześniej, jeśli chcesz zająć dobre miejsce i mieć czas na rozmowę z innymi uczestnikami oraz prelegentami.
Autor: info_wydarzenia

