Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

40. tabletów trafiło do I i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Uczniowie będą z nich korzystać podczas zajęć w ramach projektu pod nazwą „Małopolska Chmura Edukacyjna”.
 


 


 

W ramach projektu od października 2018 roku trwają zajęcia pozalekcyjne, wykraczające poza podstawę programową kształcenia, dla 80 najzdolniejszych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, chcących rozwijać zainteresowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zajęcia, które odbywają się z wykorzystaniem nowoczesnych form edukacyjnych, prowadzone są w ramach przedmiotów: biologia, chemia, matematyka, geografia i informatyka. 
 

- Część zajęć odbywa się w ten sposób, że wykłady prowadzone są przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – mówi nauczycielka biologii w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu Małgorzata Kuźma-Piszczek. - Łączymy się za pomocą sprzętu zakupionego w ramach tego projektu. Do części zajęć prowadzący wymagają łączenia się indywidualnego uczniów z zasobami internetowymi, które są w chmurze. Będzie to możliwe dzięki tabletom, które uczniowie dziś otrzymali. 
 

Dzięki doposażeniu sal multimedialnych w liceach, w sprzęt służący do komunikacji poprzez sieć internetową, szkoły łączą się w uczelniami w czasie rzeczywistym, realizując wirtualne zajęcia wykładowe i laboratoryjne. 
 

Oprócz zajęć on-line, uczniowie uczestniczą w swoich szkołach w stacjonarnych zajęciach kół naukowych z chemii, biologii, geografii, matematyki i informatyki. Mają także możliwość uczestnictwa w zajęciach wyjazdowych, odbywających się na krakowskich uczelniach. 
 

"Małopolska Chmura Edukacyjna w latach 2018-2019 w Nowym Sączu - kształcenie ogólne (I LO, II LO)"

Całkowita wartość projektu: 170 507,65 zł;

Dofinansowanie: 161 982,26 zł

Wkład własny: 8 525,39 zł

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-03-11 12:40:10


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.