Powiat Nowy Sącz: Stolarze z Grybowa najlepsi w Polsce!

1 min czytania

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w ogólnopolskim konkursie pn. Sprawny w zawodzie stolarz. Pokonali reprezentantów 15 szkół z całej Polski.

Grybowianie od 2006 r. biorą udział w konkursie, który odbywa się w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. W tym roku po raz kolejny stolarze z grybowskiego ZSZ udowodnili, że są najlepszymi fachowcami w kraju. W rywalizacji konkursowej, składającej się z dwóch etapów teoretycznego i praktycznego, zwyciężył Szymon Jaworecki z Lipnicy Wielkiej. Drugie miejsce zajął Marcin Pękala z Kąclowej. Takiego sukcesu uczniów jednej szkoły nie było w historii konkursu.

W ciągu 14 lat ZSZ w Grybowie udowodnił, że doskonale przygotowuje młodzież do zawodu. Placówka jest jedyną szkołą w powiecie nowosądeckim, która kształci stolarzy i posiada najlepiej wyposażoną w Polsce pracownię zajęć praktycznych i teoretycznych.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, http://www.starostwo.nowy-sacz.pl/, nowosadecki.pl/pl/stolarze-z-grybowa-najlepsi-w-polsce

Autor: krystian