Kategoria: Wydarzenia

Po raz 25. odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym wzięło udział ponad 300 uczniów z całej Polski. W tegorocznej edycji na podium stanęli uczniowie z nowosądeckiego Zespołu Szkół Samochodowych. Finał turnieju odbył się podczas targów Poznań Motor Show.
 


 

Wśród laureatów wysokie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego: Konrad Bednarski, który uplasował się na drugim miejscu i  Łukasz Pyrdoł na trzecim miejscu - obaj są uczniami klasy IV Technikum Samochodowego. W turnieju wziął udział także uczeń klasy III Technikum Samochodowego Norbert Gumulak.
 

Konkurs przebiegał w trzech etapach: I etap wewnątrzszkolny wyłonił uczniów, którzy reprezentowali szkoły w II i III etapie. Te odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy czym do III etapu, w którym trzeba było wykazać się wiedzą praktyczną, zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów uzyskanych w teście pisemnym.
 

Dużą zasługą w umiejętnościach uczniów, poza ich zainteresowaniami, jest praca nauczycieli  kształcenia zawodowego Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Uczniów motywował i opiekował się nimi na turnieju w Poznaniu nauczyciel teoretycznych przedmiotów mgr inż. Tomasz Kapturkiewicz.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM, fot. Zespół Szkół Samochodowych Dodano: 2019-04-11 12:46:31