Prezydent Ludomir Handzel złożył gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat pożycia małżeńskiego kolejnym 18 parom świętującym swoje Jubileusze. tym razem były to Złote i Diamentowe Gody. Prezydent pogratulował także państwu Józefie i Józefowi Smoleniom 70. rocznicy Zawarcia Związku Małżeńskiego, Tzw. Kamienna Rocznica. Jubilaci zostali także odznaczeni medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
 
 
 
- Szanowni Państwo jest mi szczególnie miło, że właśnie w tak ważnym dniu mogę Państwa gościć tutaj w Sali Ratuszowej. Są takie momenty w pracy Prezydenta Miasta Nowego Sącza, które są szczególne, bo to momenty kiedy człowiek może popatrzeć wstecz, ocenić swoją przeszłość, ocenić to co działo się przez kilkadziesiąt lat. Z wielkim szacunkiem patrzę na Państwa bo 50, 60, a nawet jak w przypadku Państwa Smoleniów 70 lat wspólnego pożycia to niesamowity okres czasu. Na pewno w tym czasie zdarzały się też trudne chwilę, chwilę słabości, problemy ale właśnie wtedy ta osoba która siedzi dzisiaj koło Państwa wspierała dobrym słowem, podała pomocną dłoń i pocieszyła. Jestem przekonany że warto było tę drogę przejść, bo na pewno w ciągu tej drogi więcej było chwil kiedy Państwo uśmiechaliście się do siebie, kiedy patrzyliście na siebie z szacunkiem z miłością – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Oprócz zdrowia, bo w tych trudnych czasach to zdrowie rzeczywiście jest najważniejsze to życzę jednak Państwu żeby zawsze ta miłość, która towarzyszy związkom nie wygasła, żebyście patrzyli na siebie właśnie z miłością, żebyście przemierzali razem te bezkresne lata. Wszystkiego najlepszego – dodał prezydent.  
 
 
- Chciałabym serdecznie pogratulować tak wspaniałej rocznicy Złotych i Diamentowych Godów. Pięćdziesiąt lat to wiele, a przeżycia w ciągu tych długich lat – radości i smutki związały Państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się Państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszyły los. A dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są Wam wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą Was wielkim szacunkiem. Medale te, są podziękowaniem za wszystko, co tak długo Państwo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna. Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla dobra rodziny, potrafiliście Państwo pokonać przeciwności losu, jakich nikomu nie szczędzi życie. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło Wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój Jubileusz. 
Ciesząc się z Państwem tym rodzinnym świętem, chciałabym życzyć nieustającej miłości, zgody i radości na dalsze wspólne dni oraz kolejnych pięknych jubileuszy przeżytych w zdrowiu. Niech szczęście nigdy Państwa nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy Wam każdego dnia - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń.
 

Jubileusze świętowali: 
 
1.Maria i Józef Adamczykowie
2.Apolonia i Bronisław Chruśliccy
3.Anna i Stanisław Gródkowie
4.Danuta i Stanisław Hajdugowie
5.Stanisława i Stanisław Hasiorowie-Diamentowe Gody /60 Lat/
6.Krystyna i Zygfryd Kasparowie
7.Krystyna i Zbigniew Kędrowie
8.Maria i Stefan Koziałowie
9.Barbara i Bronisław Królowie
10.Krystyna i Józef Krukowie
11.Anna i Józef Matczyńscy
12.Maria i Stanisąłw Orliczowie
13.Krystyna i Jan Rolkowie
14.Józefa i Józef Smoleniowie –Tzw. Kamienna Rocznica /70 Lat/
15.Bronisława i Czesław Włodarczykowie
16.Barbara i Kazimierz Zabawowie
17.Danuta i Tadeusz Ziębowie
18.Zofia i Adam Żelazkowie

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-10-15 14:23:33