Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Jaki wentylator kupić?

Zakup wentylatora lub klimatyzatora to zwykle konieczność w przypadku wyjątkowo upalnych dni lata, szczególnie jeśli nie mamy możliwości ochłodzenia pomieszczenia w inny sposób. Wentylatory to urządzenia zarówno duże, jak i mniejsze, które nadają się do praktycznie każdego pomieszczenia, w domu lub w pracy. Dużą ofertą urządzeń typu wentylatory i klimatyzatory dysponuje sklep internetowy ole ole pod adresem https://www.oleole.pl/wentylatory-i-klimatory.bhtml. Jaki wentylator warto zakupić?

Ciekawe funkcje wentylatora

Przy zakupie wentylatora warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych funkcji. Droższe modele urządzeń pozwalają na łatwą regulację mocy, a co za tym idzie – dostosowanie głośności do aktualnych potrzeb. W tego typu modelach wentylatorów znajdziemy także tryb nocny w którym urządzenie działa na najmniejszej wydajności generując minimum hałasu. W ten sposób w trakcie wyjątkowo upalnych nocy będzie nam po prostu łatwiej zasnąć. Inną ciekawą opcją jest wyłącznik czasowy – można w ten sposób zaprogramować to, aby wentylator wyłączył się za kilka godzin, co jest świetnym rozwiązaniem przy trybie nocnym, gdzie po schłodzeniu pomieszczenia samoczynnie się wyłączy. Jeśli od wentylator oczekujemy jego wygodnej obsługi to powinniśmy poszukać modelu pozwalającego na kontrolę za pomocą dołączonego pilota. Jeszcze bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają łączyć się z naszym smartfonem i zdalnie sterować pracą urządzenia.

Parametry wentylatora

Ważnym parametrem, który określa to w jaki sposób urządzenie radzi sobie z chłodzeniem pomieszczenia jest wskaźnik wydajności oraz mocy. Wydajniejsze urządzenie będzie w stanie w krótszym czasie efektywnie schłodzić nawet duże pomieszczenie. Nie można też zapomnieć o głośności urządzenia. Zwykle przebywamy w pomieszczeniu w którym pracuje wentylator, więc trudno odgrodzić się całkowicie od hałasu, który może on generować. Warto więc poszukać urządzenia z możliwością regulacji prędkości i takiego, który nie będzie wytwarzał dużo hałasu. Dobre urządzenia tego typu w trybie nocnym nie przekraczają wartości 40 decybeli, więc warto rozejrzeć się właśnie za modelem, który mieści się w tej granicy głośności.

Tryb oscylacji w wentylatorze to przydatna funkcja jedynie w przypadku jeśli w danym pomieszczeniu znajduje się więcej osób, które chcą skorzystać z chłodnego powietrza generowanego przez to urządzenie. W trybie oscylacji w trakcie swojego działania wentylator automatycznie obraca się na boki, przesyłając chłodne powietrze w różnych kierunkach.